Oyun

Activision çalışanları grev konusunda ısrarcı!

Activision cephesinde sular pek durulmuşa benzemiyor. Xbox tarafından satın alındıktan sonra gündemi değişen stüdyo, şirket içi karışıklıklardan arınmak istiyor. Bununla birlikte çalışanlar için bu durum pek de tıpkı değil. Çünkü şirket bünyesindeki birçok kişi, yaşanan olayların cezasının kesilmesini talep ediyor.

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan ABK Emekçi İttifakı, vizyonlarında rastgele bir değişiklik olmadığını belirtti. Topluluk, herkes için daha yeterli kaideler talep ediyor.

Activision Blizzard çalışanları greve devam edecek

Twitter üzerinden açıklamaları gerçekleştiren ABK Personel İttifakı, şirket içi yaşananların cezalandırılmasını talep etmekte. Oyun dünyasını sarsan taciz ve taarruz argümanları, firmayı davalık etmiş ve büyük çapta yankı uyandırmıştı. Maddi ve manevi ziyana uğrayan Activision ve Blizzard cephesi, artık sürecin sonucunu beklemekte. Lakin ABK Personel İttifakı, firma içinde de birtakım atılımlar yapılmasını talep ediyor.

Microsoft’un satın alımını tam manasıyla şaşırtan bulan topluluk, hareketlerinin süreceğini açıkladı. Küme, CEO Bobby Kotick’in mutlaka vazifeden ayrılmasını istiyor:

Activision‘ın, Microsoft tarafından satın alındığı haberi şaşırtan olsa da ABK Emekçi İttifakı‘nın gayelerini değiştirmiyor. Şirketin mali denetiminin kimde olduğuna bakılmaksızın, işyeri iyileştirmeleri ve çalışanlarımızın hakları için uğraş etmeye kararlıyız. Oyun sanayisindeki müttefiklerimizle birlikte, buna şiddetle gereksinim duyan bir sanayide ölçülebilir bir değişim için çalışmaya devam edeceğiz. İstismarcıları korumak için Kasım ayında Bobby Kotick‘in CEO misyonundan ayrılması için davette bulunduk ve bu yazı itibariyle hala CEO olarak kalıyor.

Raven QA grevi beşinci haftasında ve grevci takımımız, müzakere talebimizle ilgili olarak idareden hâlâ karşılık almadı. Ve son olarak, işgücümüzdeki bayanların şartlarını güzelleştirmeye yönelik özgün toplu taleplerimizden 4‘ü karşılanmadı. Şirketin liderlik yapısı ne olursa olsun, tacizi bitirme konusundaki için baskımızı sürdüreceğiz ve geçen yıl yaşadığımız takviyenin taşmasını takdir edeceğiz.

Topluluğun yaptığı bu açıklamaya şimdi bir geri dönüş gelmedi. Fakat Microsoft‘un, Activision Blizzard cephesindeki yönetici takımda büyük değişiklikler yapacağı sav ediliyor.

Pekala sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Sizce ABK Emekçi İttifakı, Activision içerisinde istediğini alabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu