Sosyal Medya

2021 yılında, Twitch’in en çok izlenen oyunu muhakkak oldu!

Twitch’te her yıl hangi oyunun saat bazında ne kadar izlendiğini tespit eden Rainmaker.gg ve StreamElements State, 2021 yılında en çok izlenen oyunlara dair istatistiklerini paylaştı. Buna nazaran geçtiğimiz yıl 800 milyon saat izlemeyle birinci sırada yer alan Grand Theft Auto V, 2021 yılında da Twitch platformundaki liderliğini kimselere kaptırmadı.

GTA V, Twitch dünyasına damga vurdu!

Birinci olarak 2013 yılında Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürülen GTA V fırtınası dinmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıl 800 milyon saat izlenmeyle Twitch dünyasının açık orta en çok takip edilen oyunu olan GTA V, bu yıl da tahtını kaptırmadı. 2020 yılındaki izlenme saatini tam 1.3 milyar artırmayı başaran Rockstar Games efsanesi, bu yıl boyunca tamı tamamına 2.1 milyar saat boyunca izlendi.

Saat bazında en çok izlenme istatistiğinde önder olan GTA V, kategori kıstasında ise ikinci sırada kaldı. Yayıncıların oyun oynamadan, sohbet penceresindeki kullanıcılarla muhabbet ettiği ‘Sadece Sohbet’ (Just Chatting) kategorisinin birinci sırada yer aldığı istatistiksel alanda, GTA V ikinci sırayı kaptı.

Gelelim oyun kategorisinde GTA V’in gerisinde yer alan öbür isimlere… Dünyanın hala en çok oynanan MOBA’larından biri olan League of Legends, 1.8 milyar saatlik izlenme müddetiyle ikinci sırada yer aldı. LoL, geçtiğimiz yıl 1.4 milyar saat boyunca izlenmişti. Ünlü MOBA’nın akabinde gelen yapımlarsa Fortnite, Valorant, Minecraft, Call of Duty: Varzone, Counter Strike: Küresel Offensive, Apex Legends ve Dota 2 oldu.

2021 yılında piyasaya çıkan üretimler ortasında Twitch’te en tanınan oyun New World oldu. Amazon tarafından geliştirilen üretim, fakat yalnızca 259 milyon saat izlendi ve en çok izlenen 18. Twitch oyunu olmayı başardı. Pekala sizler GTA V üzere 8. yılını devirmiş bir üretimin hala tepede olabilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu