İnternet

YouTube Premium abonesi olan iPhone kullanıcıları için yeni özellikler

YouTube Premium abonesi olan iPhone kullanıcıları, bir dizi yeni özelliğe kavuşuyor. Böylelikle YouTube, artık iPhone kullanıcılarına fiyatlı abonelik seçeneğine geçmeleri için daha da fazla neden sunmuş oluyor.

Bir blog gönderisine nazaran, yeni YouTube Premium özelliklerinden biri SharePlay’in eklenmesi. Birinci olarak iOS 15.1 ile kullanıma sunulan bu özellik, iki yahut daha fazla kullanıcının bir FaceTime araması sırasında müzik dinlemesine, sinema izlemesine yahut birlikte antrenman yapmasına imkan tanıyor. YouTube Premium ile yakında FaceTime üzerinden, biriyle bir YouTube görüntüsü izleyebileceksiniz.

Bir öteki değişik özellik de 1080p HD kalitesinde gelişmiş bir bit suratı. YouTube, tüm kullanıcıların 1080p akışa erişmeye devam edeceğini, lakin Premium kullanıcıların çok fazla detay ve hareket içeren görüntüler için “ekstra canlı ve net” bir imaj elde edeceğini belirtiyor.

YouTube Premium, Akıllı İndirme özelliğini de kullanıma sunuyor. Wi-Fi’ye bağlandığınızda uygulama, görüntüleri direkt kitaplığınıza indirmenizi önerecek ve böylelikle istediğiniz yerde çevrimdışı izlemeye hazır olacaklar. Basın açıklamasında “Kullanıcılarımızın her vakit internete bağlı olmayabileceğini anlıyoruz, lakin bu, YouTube Premium tecrübenizi durdurması gerektiği manasına gelmiyor” diyor.

YouTube Premium ayrıyeten görüntü izlemek için platformlar ortası destek sunmaya da başlayacak. Bu, iPhone’unuzda bir görüntüyü başlatabileceğiniz, duraklatabileceğiniz ve Android’de yahut web’de devam ettirebileceğiniz manasına geliyor. YouTube, bu fonksiyonun kesinti olmadan vidoya geri dönmenize müsaade verdiğini söylüyor.

Bu özellikler, iPhone kullanan YouTube Premium kullanıcıları için önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu