Oyun

Yeni Call of Duty oyunundan PlayStation sahiplerini sevindiren haber

Geçtiğimiz hafta oyun dünyasının derinden sarsacak bir gelişme yaşandı. Microsoft, Call of Duty üzere sevilen üretimlerin haklarını elinde bulunduran Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Bu atağın akabinde Activision’un en büyük rakiplerinden biri olarak kabul edilen Sony’nin paylarında düşüş yaşanmış ve Activision imzalı oyunların PlayStation konsollarına gelmeyeceği istikametinde savlar ortaya çıkmıştı.

Lakin son devirde yaşanan yeni gelişmeler, Microsoft’un Xbox’ın en büyük rakibi olmasına karşın PlayStation konsollarını es geçmeyeceği tarafında. Hatta bu yılın sonlarına yanlışsız çıkması beklenen yeni Call of Duty oyunundan beklenen o haber geldi.

Call of Duty 2022, eski konsollara da gelecek

Bilindiği üzere Activision Blizzard, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu yılın sonlarına gerçek çıkması beklenen Call of Duty oyunun 2019’un ekim ayında tekrar başlatılan Çağdaş Warfare serisinin altında imzası bulunan Infinity Ward tarafından geliştirileceğini duyurdu. 

Bu açıklamanın çabucak akabinde Infinity Ward, resmi Twitter hesabından ”Yeni kuşak Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın.” formunda bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımla birlikte seriyle ilgili heyecanlandıran savlar da ortaya atıldı.

Oyun kesimindeki sağlam kaynaklar, Infinity Ward’ın 2019 yılında çıkan ve oyunculardan olumlu geri dönüşler almayı başaran Call of Duty: Çağdaş Warfare’ın ikinci oyunu üzerinde çalıştığını tez etti. 

Bunun yanı sıra paylaşımda kullanılan yeni jenerasyon ibaresi de oyunun yalnızca PlayStation 5, Xbox Series XIS konsollarına çıkacağı söylentilerine neden oldu. Lakin Call of Duty, Battlefield ve GTA serileri ile ilgili ortaya attığı muteber sızıntılarla bilinen Tom Henderson’a nazaran, bu durum mutlaka gerçeği yansıtmıyor.

Tom Henderson, bir müddet evvel Twitter hesabından eski kuşak konsol sahiplerini sevindirecek haberi verdi. Henderson, bu yıl çıkacak yeni Call of Duty oyununun PlayStation 4 üzere konsollara da geleceğini duyurdu. Paylaşımda kullanılan yeni kuşak ibaresini ise stüdyonun oyunla ilgili farklı bir planı olduğu formunda açıkladı.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yıl çıkacak Call of Duty oyunu, eski jenerasyon konsollara da gelecek mi? Gelse bile âlâ bir oyun tecrübesi sunabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu