Sosyal Medya

WhatsApp’a üç mavi tik özelliğinin gelip gelmeyeceği açıklandı

2014 yılının Şubat ayında yaklaşık 20 milyar dolar bedelle Facebook (Meta) tarafından satın alınan WhatsApp, son periyotların en hareketli devrini geçirdi. 2021 yılında birçok farklı platformda, daha evvel olmadığı kadar farklı yenilikler geliştiren ünlü iletileşme uygulamasının ‘üç tik’ özelliği üzerinde çalıştığı tez ediliyor. Pekala bu argümanların bir desteği var mı? İşte detaylar…

WaBetaInfo, WhatsApp argümanını yanıtladı

WhatsApp, geçtiğimiz yıl içerisinde hem taşınabilir platformlarda Android ve iOS kullanıcıları için hem de masaüstü / web uygulamalarıyla hayli değerli yeniliklere imza attı. Kapalılık ayarları konusunda daha evvel hiç olmadığı kadar sık güncelleme sunan firma, bununla birlikte iletilerin silinme mühleti, bilgisayar üzerinden de çıkartma oluşturabilmek üzere irili ufaklı birçok yeniliği kullanıcılarla buluşturdu.

Ünlü iletileşme uygulamasının dünya çapındaki popülaritesi, dedikoduları ve yakında gelebileceği konuşulan özelliklerin sık sık konuşulması üzere durumları da beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde sık sık konuşulan ve WhatsApp’ta vakit zaman üç mavi tik olduğu ve bunun gönderilen iletinin hükümet / güvenlik güçleri tarafından okunduğu manasına geldiği üzere çeşitli tezler da ortaya atılmıştı. WhatsApp, mevzuyla ilgili artan kuşkular sonrasında bu türlü bir özelliğin uygulamada yer almadığını açıklamak zorunda kalmıştı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde yepisyeni bir ‘üç tik’ savı daha geldi. İnternette lisandan lisana yayılan dedikoduya nazaran şayet kullanıcılar iletilerinde iki yerine üç mavi tik görürlerse, bu konuşmanın ekran manzarasının alındığına işaret ediyor olacaktı. Hatta kimi kullanıcılar, bu özelliğin beta sürümüyle gelmeye başladığını dahi söyledi.

Hususa son nokta, WhatsApp için gelen en ufak güncelleme ve yenilikleri bile anı anına takip eden WABetaInfo’nun toplumsal medya hesabı tarafından konuldu. WABetaInfo, WhatsApp’ın bu türlü bir yenilik üzerinde çalışmadığını ve haberinlerin palavra olduğunu doğruladı.

Pekala sizler bu hususta neler düşünüyorsunuz? Sizce ileride bu türlü bir bilhassa karşılaşabilir miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu