BilimTeknoloji

The Matrix Resurrections’ın inceleme puanları geldi: Puanlar baş karıştırıcı

Bilim kurgu dünyasının en kıymetli serilerinden biri olan The Matrix’in dördüncü sineması için çok az bir vakit kaldı. Geçtiğimiz saatlerde de sinemanın birinci inceleme puanları geldi.

Puanlar Enteresan

Dün akşam saatlerinde sinema ile ilgili spoiler olmaması kaidesiyle incelemeler yayınlandı. Bu sayede sinemaya dair detay göremesek de sinemada ne ile karşılaşacağımıza dair fikir edinmemizi sağlayan inceleme puanları geldi. Lakin inceleme puanları da bir epey enteresan. The Matrix Resurrections’ın Rotten Tomatoes ortalaması 70, Metacritic ortalaması ise 65. Bu ortalama The Matrix üzere bir marka için düşük bir başlangıç.

Puanlara verenlere baktığımızdaysa işler biraz daha ilginçleşiyor. IGN üzere biraz daha yüksek puan vermesiyle tanınan birkaç site sinemaya düşük puan verirken yüksek puan verirken dikkat eden siteler yüksek puan vermiş durumda. Fakat 90 puan veren bile sinema için birinci sinemanın özgünlüğünü ve öncülüğünü barındırmasa da felsefi ve sinematografi açısından çok başarılı olduğunu söylüyor.

Kısaca The Matrix Resurrections, hayranları ikiye bölen bir sinema olacak üzere duruyor. The Matrix Resurrections, 24 Aralık 2021’de vizyona girecek. Sinemanın direktörlüğünü ise Lana Wachowski üstleniyor. Oyuncu takımında ise Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Christina Ricci, Jessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas üzere isimler bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu