Oyun

TFF, FIFA eMilli Kadro için seçmelere başlıyor: Nasıl başvurulur?

Son yıllarda Barcelona üzere futbol kulüplerinin de içinde bulunduğu eSpor dünyasına ülkemizden de iştirakler geliyor. EA Sports’un FIFA oyunundaki karşılaşmalar için oluşturulacağı açıklanan eMilli Kadro için seçmelerin başlayacağı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayınladığı blog yazısında eFutbolcu kavramını kullanarak FIFA eMilli Ekip için seçmelere başlanacağını ilan etti.

TFF, eMilli Ekip için seçmelere başlıyor

Daha evvel ülkelerin ulusal ekiplerinin ve futbol kulüplerinin EA Sports’un FIFA oyunu için oyuncu seçmelerine başladığı gelişmelerini sıkça duyduk. Ülkemizde Galatasaray ve Fenerbahçe üzere gruplar da eSpor kültürünün içerisindeler. Son yıllarda CS:GO ve League of Legends üzere eSpor oyunlarında karşılaşmalara katılan Türk gruplarını sıkça gördük. Artık ise TFF, eSporculardan oluşacak ulusal grubu ile bizleri heyecanlandırıyor.


FIFA eSpor

Seçmelere kendine güvenen herkesin başvurabileceği açıklandı. Şu anda bir koşul aranmıyor ve FIFA oyunundaki yeteneğinize bakılıyor. İki kademeli olarak yapılması planlanan eleme maçlarında çeyrek finalden finale kadar giden bir sürecin oluşturulacağı biliniyor. Seçmelere katılan adaylar turnuva ağacındaki rakibiyle eşleşecek ve maçları kazanan aday üst kademelere kadar yükselecek. Final maçının sonunda ise eMilli Ekip oyuncuları belirlenmiş olacak.

Seçmeler sonucunda iki eMilli Kadro oyuncusu belirlenmiş olacak. Bu oyuncular, Türkiye’yi dünya genelindeki FIFA eSpor karşılaşmalarında temsil edecek.

Müracaat nasıl yapılır?

Müracaatlar son derece yetenek odaklı. Rastgele bir form doldurmadan Battlefly ismindeki çevrimiçi karşılaşma sitesinden rakibinizle bir maç yapıyorsunuz. Birinci etapta aday ağacındaki karşılaşmalara katılmanız ana etken. Müracaat yapabilmek için buradaki irtibattan turnuvanın gerçekleşeceği siteye kayıt olup karşılaşmaya da kaydını yapmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu