Mobil

Telegram güncellemesi tepkiler ve ileti çevirileri getiriyor

2021 yılın hayli başarılı bir biçimde geçiren Telegram platformu, yeni bir güncelleme ile yıla veda ediyor. Yapılan güncelleme ile süratli tepkiler, spoiler kapatma, iletileri çeviri etme üzere yenilikler geliyor. 

Telegram 8.4.2 güncellemesi

Telegram 8.4.2 sürümü ile birlikte gelen birinci yenilik iletilere süratli reaksiyon emojileri oldu. İletinin üzerine iOS uygulamasında uzun basarak, Android uygulamasında ise tıklayarak reaksiyon emojilerine ulaşabiliyorsunuz. Sohbetlerde varsayılan olarak açık gelen özellik kümelerde ve kanallarda sahibinin tercihine bağlı olacak.

Öbür yenilik spoiler kapatma. Bir bahis ile ilgili spoiler vereceğiniz vakit metni seçtiğinizde kes ve kopyala komutu yanında Spoiler komutu da çıkıyor. Bildirimlerden ve listelerden silinen bu kısma tıkladığınızda spoiler metni ortaya çıkıyor. 

Güncelleme ile uygulamaya bir çeviri tuşu da ekleniyor. Bildirisi seçince gelen içerik menüsüne eklenen tuş aygıtın yazılımına bağlı olarak takviyeli lisanlarda çeviri yapıyor. Çeviri tüm Android ve iOS 15 üzeri aygıtlarda erişilebilir durumda. Son olarak macOS uygulamasında yenilenmiş içerik menüsü ve sohbetlerde emojilerin yeni interaktif versiyonları da geliyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu