Oyun

Steam Deck’e bulut özelliği geliyor!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Valve, elde taşınabilir oyun aygıtı Steam Deck için çalışmalarını sürdürüyor. Piyasaya çıkma tarihi yaklaştıkça aygıt ile ilgili bilgiler artmaya devam ediyor. Şirket, elde taşınabilir oyun aygıtının yelpazesini genişletebilmek için artık de Dynamic Cloud Sync ile ortak hareket ediyor.

Bilgisayar ve Steam Deck ortasında meselesiz belge transferi sağlanacak

Valve, yakında çıkacak Steam Deck aygıtına yeni bir bulut özelliği eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, kullanıcılarının taşınabilir oyun aygıtı ile bilgisayarları ortasında temas kurmalarını sağlayabilmek için Dynamic Cloud Sync ile anlaştı. Böylelikle Steam Deck’te oyun oynayan kullanıcılar diledikleri vakit bilgisayarlarına geçiş yapıp kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Valve, Steam Deck aygıtına kazandırdığı özellik ile oynanan oyun kaldığı yerde Dynamic Cloud Sync aracılığı ile bulut sistemine kaydedecek. Sistemde kayıtlı kalan oyun, bu özellik ile kaldığı yerden bilgisayardan devam edebilecek. Bahis ile ilgili olarak Steam, şu sözlere yer verdi.

Steam Deck’i desteklemek için devam eden çalışmaların bir modülü olarak, Steam Cloud’a yeni bir Dynamic Cloud Senkronizasyonu özelliği ekledik. Bu özellik, oyuncuların Steam Deck’te oyundan çıkmak konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan oyunun Deck ve PC versiyonları ortasında sıkıntısız bir halde geçiş yapmalarını sağlar.Steam, Dinamik Bulut Senkronizasyonu ile, değiştirilmiş bütün oyun kaydı bilgilerini aygıt uyku moduna girmeden evvel otomatik olarak yükler.

Steam Deck’in teknik özellikleri

Steam Deck’in Şubat ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Elde taşınabilir oyun aygıtının işlemcisi AMD APU Zen 2 2,4 – 3,5 GHz olarak gelecek. Ekranı ise 1280×800 60 Hz Dokunmatik LCD ve AMD APU 8 RDN ekran kartı ile gelecek. aygıt 16 GB LPDDR5 RAM özelliklerine sahip olacak.

Valve aygıtındaki oyun yelpazesini geliştirmek için geçtiğimiz aylarda da klasikleşmiş oyunlarını yine dizayn ederek kullanıma sunacak. Amaçları doğrultusunda şirket, Counter-Strike: Küresel OffensiveHalf-Life ve Dota 2‘yi aktüelleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu