Oyun

STALKER 2 için planlanan NFT projesi, ortalığı karıştırdı!

Önümüzdeki yılın merakla beklenen oyunları ortasında yer alan STALKER 2 için artık geri sayıma geçildi. GSC Game World tarafından geliştirilen imal, son periyotlarda popülaritesi artan bir dala de giriş yapmak istiyordu. NFT planlaması yapan geliştiriciler, hayranların sert reaksiyonları ile karşılaştı.

Oyuncular stüdyonun atılımlarını epeyce şiddetli bir biçimde eleştirdi. Hali hazırda sıkıntı ve masraflı gözüken proje ile alakalı da şimdilik geri adım atılmış olabilir.

STALKER 2’nin üretimcileri NFT işinden vazgeçti

GSC Game World, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile hayranlardan özür diledi. Birinci başta sistemi açıklamak için bir paylaşımda bulunan stüdyo, gelen reaksiyonların dinmemesi nedeniyle, bu durumdan da vazgeçti. Oyuncuların satın aldıkları NFT‘leri ödüllendirmeyi düşünen şirket, koleksiyon sahibi yatırımcıları oyuna ekleyecekti. Fakat günün sonunda gelen reaksiyonlar, şimdilik, GSC Game World’e geri adım attırdı.

Açıklamada NFT‘ye dair atılan adımlardan vazgeçtiklerini aktaran stüdyo, oyunculara kıymet verdiklerini aktardı. Şirketin beyanlarında şunlar yer aldı:

Sevgili Takipçiler,

Sizi duyuyoruz,

Aldığımız geri bildirimlere dayanarak, STALKER 2‘de NFT ile ilgili her şeyi iptal etme kararı aldık. Hayranlarımızın ve oyuncularımızın ilgileri, her şeyden evvel gelir. Bu oyunu, neye mal olursa olsun, keyif almanız için çıkarıyoruz. Şayet siz önemsiyorsanız biz de önemsiyoruz.

GSC Game World‘ün geri adım atması, hayranları bir nebze olsun sevindirdi. Önemli bir biçimde metaverse planları kurmak isteyen stüdyo ise, şimdilik eli boş bir halde dönüyor. Firmanın ilerleyen vakitlerde tekrar bu şekil bir atak yapmak isteyebileceği de kestirim ediliyor.

Büyümekte olan bir kesimi şimdilik pas geçen STALKER 2 ise, 28 Nisan 2022 tarihinde piyasaya çıkacak. Oyun ile alakalı en kıymetli gelişmelerden biri de, şirketin Microsoft ile olan mutabakatı. Çünkü STALKER 2, çıkış yaptığı birinci günden Xbox Game Pass bünyesine dahil olacak. Bakalım oyuncuların uzun yıllardır beklediği imal, beklentileri karşılayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Sizler GSC Game World‘ün NFT atılımını nasıl karşılıyorsunuz? Oyun dünyasında artan NFT ilgisi ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu