Oyun

Ses kasmak isteyenler için en âlâ oyuncu kulaklıkları

Bilgisayardan konsola, tabletten telefona kadar oyun dalının girmediği hiç bir platform kalmadı diyebiliriz. Hatta Tesla üzere birtakım şirketler, kullanıcıları şarj istasyonunda beklerken sıkılmasın diye arabalarına bile entegre etti. İster profesyonel olarak bu işi yapın isterseniz de cümbüş için oyun oynayın. Yeterli bir performans ortaya koyabilmek için yanlışsız ekipmanlara gereksinim duyacaksınız. Bilhassa FPS oyunlarını sevenlerin ses kasmak için en yeterli kulakları alması gerekebiliyor.

Ses kasmak için en güzel oyuncu kulaklıkları

Hangi oyunu oynarsanız oynayın, tecrübesi en üst düzeyde yaşayabilmek için kulaklık yahut hoparlör aracılığıyla ses duymak isteyeceksinizdir. Lakin kimi FPS biçimi oyunlar başta olmak üzere ses kasma, size oyunu kazandıracak faktör olabilir.

Örneğin eski bir Counter-Strike: Küresel Offensive oyuncusu olarak bunun ne kadar değerli olduğunu anlayabiliyorum. Dust2 haritasında her hangi bir pozisyonda gözlerim kapalı da olsa, 7.1 surround ses dayanaklı kulaklığım sayesinde rakibimin sağımdan mı yoksa sol art tarafımdan mı geldiğini, hatta ne kadar uzaklıkta olduğunu bile anlayabiliyordum. İşte sizin de tam olarak bunu yapabilmenizi sağlayacak en düzgün oyuncu kulaklıklarını bir ortaya getirdik.

Gamepower Medusa 7.1

Listemize nispeten bütçe dostu bir modelle başlıyoruz. Gamepower Medusa 7.1kulaklığının en büyük özelliği, isminden da anlaşılabileceği gibi7.1 surround sesdesteğine sahip olması. Ayrıyeten dahili bir mikrofon ile birlikte geliyor.

Kulaklığın sesini ayarlamak yahut mikrofonu sessize almak istediğinizde, kablonun üzerinde bulunan ses denetimcisi aracılığıyla oyunu art plana almadan kolay kolay yapabiliyorsunuz. Ayrıyeten Jın isimli daha uygun fiyatlı bir modeli ve Medusa Rainbow isminde RGB eklenmiş bir versiyonu da bulunuyor. 3 modelde de 7.1 takviyesi sunuluyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Logitech G G332

Logitech’in G G332 modeli, listenin öteki modellerinde olduğu üzere 7.1 surround ses dayanağına sahip değil. Lakin Windows’tan Nintendo’ya, PlatStation’dan tablete kadar çoklu platform takviyesi sunan aygıtlar içerisinde meselesiz çalışan en uygun fiyatlıları ortasında yer alıyor.

Buna ek olarak Logitech, öteki eserlerinden elde ettiği ergonomik başarıyı ve tasarım lisanını G332’ye de aktardığı için, tekrar kendi fiyat bandı içerisinde alabileceğiniz en kaliteli modeller ortasında yer alıyor. Doğal 7.1 ses takviyesi yahut kablosuz kullanım üzere premium özelliklerin arayışındaysanız, o halde burayı tıklayarak G Pro X modeline bakmanızı öneririm.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Razer Kraken

Bir vakitler Razer Kraken modeli, piyasanın en üstünde ve en değerli modelleri ortasında yer alıyordu. Natürel vakit onu da yaşlandırdı. Ama özellikleri hala hayli aktüel. Ses hassasiyeti, 7.1 Surround dayanağı ve gürültü tedbire üzere pek çok özelliği bulunuyor.

Öbür Razer modellerine nazaran fiyatının uygun olmasının en büyük sebebi kablolu oluşu ve üstüne pek çok yeni modelin çıkmış olmasından kaynaklanıyor. Münasebetiyle şayet yeni bir model kullanmak isterseniz Razer Black Shark V2 modeline burayı tıklayarak, Kraken 7.1 Chroma’ya ise buraya tıklayarak göz atmanızı öneririz.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

SteelSeries Arctis 1

SteelSeries Arctis 1 modelinin oyuncular ortasında popülaritesi epeyce yükseltir. Zira şirket hem ülkemizde, hem de yurt dışında pek çok turnuva ve platformda uzunluk gösteriyor. Ayrıyeten piyasada bilgisayar kadar konsol kullanıcısı da bulunan bir kaç model ortasında yer alıyor.

Kulaklığın en sevilen özellikleri ortasında elbet bir biçimde mikrofon ses yalıtımı birinci sırada yer alıyor. Şirketin söylediğine nazaran aygıt, uçak gemisi güverte mürettebatı tarafından kullanılan çift istikametli yapıyı benimsiyor. Bu sayede dış sesten arınmış bir biçimde sesiniz karşı tarafa iletiliyor. Olağan 7.1 ve konfor takviyesi üzere pek çok özelliği de beraberinde getiriyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Asus TUF Gaming H3

Asus, uzun vakittir TUF ismiyle oyuncu ekipmanları üretiyor. Bu kümeye dahil, monitörden kulaklığa pek çok eser bulabilirsiniz. Aslında bu kulaklık genel olarak bakıldığında tam bir ortalama aygıt üzere gözüküyor. Aradığınız pek çok özellik mevcut. Örneğin 7.1 ses takviyesi yahut konforlu kulak pedleriyle baş bandı üzere birden fazla standardı destekliyor.

Ayrıyeten çoklu platform takviyesi sayesinde direkt olarak tak çıkar yaparak, yani rastgele bir şoför uygulama yüklemeden aygıtlar ortasında geçiş yapabilirsiniz. Ses vb. kontrolcüleriyse kabloda değil aygıtın sol kulakçık kısmında bulunuyor. Münasebetiyle ekosistemi tamamlamak için ülkü bir eser olacaktır.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

HyperX Cloud II

Kingston’ın alt markası olan HyperX, uzun vakittir piyasada yer alıyor. Şirket, bilgisayarın alt başlığında bulunan neredeyse tüm eserleri üretiyor. RAM’den SSD’ye, klavyeden mikrofona kadar pek çok aygıtın üzerinde bu markayı görebilirsiniz.

Ama oyuncuların en düzgün bildiği modelleri genelde mikrofon ve kulaklıkları oluyor. HyperX Cloud II’de listede başı çekenler ortasında yer alıyor. Kutu içeriğinden aygıt ile birlikte uçak adaptörü ve taşıma çantası çıkıyor. Konfor hususundaysa epeyce tezli. Ancak en büyük özelliği, çoklu platformlardaki Hi-Fi ve 7.1 takviyeli hoparlörleri ile çıkartılabilir gürültü önleyici mikrofonu oluyor.

Eseri almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu