Donanım

Samsung’un 2022 televizyonlarına GeForce Now ve Google Stadia dayanağı geliyor

Bulut üzerinden oyun oynama şu anda hala gelişme etabında olsa da oyun dünyasın büyük bir yere sahip ve gelecek yıllarda daha da değerli bir yere sahip olacak. Geçtiğimiz saatlerde de Samsung‘tan bu tarafta hoş bir atak geldi.

Yeni Samsung TV’lere GeForce Now ve Stadia Dayanağı

CES 2022 esnasında teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Samsung, TV’leriyle ilgili oyuncuları sevindiren bir haber açıkladı. Açıklamaya nazaran Samsung’un 2022 televizyonlarında Nvidia GeForce Now ve Google Stadia dayanağı bulunacak. Bu uygulamalar direkt olarak TV’ye yüklü formda değil, Samsung Gaming Hub üzerinden erişilebilir olacak.

Ne yazık ki şu an için pek fazla ayrıntı açıklanmış değil. Yani çözünürlüğün ne olacağı spesifik olarak hangi modellerde bulunacağı üzere ayrıntılar belirli değil lakin yakın vakitte belirli olacaktır. Ayrıyeten Samsung TV’lerin oyun oynamak için PlayStation ve Xbox kontrolcüsünü destekleyeceği de açıklananlar ortasında.

Yalnızca oyun şirketlerinin değil tıpkı vakitte televizyon üzerine çalışan şirketlerin de cloud gaming konusunda bu şekil atılımlar yapması sahiden kıymetli bir durum. Gelecekte şu anda Xbox’ın üzerinde çalıştığı üzere TV şirketleri de cloud gaming için kendi TV’lerine entegre edilmiş bir uygulama ile karşımıza çıkabilir. Esasen Samsung bu istikamette bir çalışması olduğunu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu