Mobil

Samsung Galaxy A53 5G’nin birtakım özellikleri ortaya çıktı

Akıllı telefon bölümünün başarılı oyuncularından Samsung, eser portföyünü genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bilhassa fiyat performans odaklı Galaxy A serisi telefonlarıyla ülkemiz dahil tüm dünyada sıklıkla tercih edilen şirket, seriye yeni bir model eklemek için harekete geçti. Hatta kelam konusu aygıtın teknik özelliklerinden kimileri belirli oldu.

Samsung Galaxy A53 5G, 3C veritabanında ortaya çıktı

Bir müddettir çeşitli savlar ve sızıntılarla gündemde olan Galaxy A53 5G, 3C sertifikası aldı. Buna nazaran akıllı telefon, 15W suratlarını destekleyen bir şarj adaptörü ile çıkış yapacak. Aygıtın selefi Galaxy A52s 5G de 15W şarj aygıtıyla piyasaya sürülmüştü, lakin telefonun kendisi ise 25W suratlarını destekliyordu. Bu doğrultuda Galaxy A53 5G’nin de 25W şarj suratlarıyla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Galaxy A53 5G’nin FHD+ çözünürlüklü 120 Hz tazeleme suratı sunan AMOLED panelle geleceği sav ediliyor. Tıpkı vakitte güvenlik usulü olarak belirlenen parmak izi okuyucu da ekranın altına konumlandırılacak.

Hatırlanacağı üzere akıllı telefon, geçtiğimiz aylarda SM-A536U model numarasıyla Geekbench veritabanında ortaya çıkmıştı. Yapılan tek çekirdekli testlerden 686, çok çekirdekli testlerden ise bin 874 puan alan aygıtın Exynos 1200 işlemcisiyle geleceği de aşikâr olmuştu.

Exynos 1200, 2.0 GHz suratında çalışan altı ve 2.40 GHz suratında çalışan iki olmak üzere toplamda sekiz CPU çekirdeğini ve Mali-G68 grafik ünitesini bünyesinde barındırıyor.

Son olarak dörtlü kamera heyetimi ile çıkış yapması beklenen aygıt, kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı One UI 4 arayüzünü çalıştıracak.

Samsung Galaxy A53 5G’nin ne vakit tanıtılacağı ise şu an için merak konusu. Fakat selefinin tanıtım tarihi ve ortaya atılan sızıntıları göz önüne alırsak, muhtemelen mart ayında çıkış yapacağını söyleyebiliriz.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung Galaxy A53 5G’nin özellikleri nasıl olmalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu