Oyun

PUBG’nin Kopya Oyun Savaşında Yeni Gelişme: Bir Defa Daha Mahkemede…

Dünyanın en tanınan oyunlarından PUBG, geçtiğimiz günlerde BATTLEGROUNDS ile artık fiyatsız formda oyun severlere sunulnmaya başlamıştı. Oyunun üretimci grubu KRAFTON‘un yaptığı açıklamayı sizlerle bu haberimizde paylaşmıştık. Krafton’dan yeni gelen haber ise bu sefer bir dava ile ilgili.

Pek çok oyun geliştirici grubun başına geldiği üzere, Krafton da vakit zaman telif haklarını mahkeme salonlarında arıyor. Daha evvel de Garena Online karşısında telif hak talebinde bulunan ve davalık olan Krafton, bir kere daha Garena Online ile tıpkı problemle karşı karşıya kalmış durumda.

Garena Online, oyunu Free Fire: Battlegrounds‘ı Google Play Store ve App Store’da satışa çıkarmıştı. Ve doğal olarak bu isim ve oyunlar ortasındaki büyük benzerlikler, iki oyun şirketi ortasında meseleye neden olmuştu. Krafton, Grena’yı kendi oyunun kopyalamakla suçlamıştı.

Daha evvel Singapur’da Garena Online’yı dava eden Krafton, bu kez da mevzuyu ABD Federal Mahkemesi’ne taşıdı. 2017 yılında açılan davada mutabakat sağlanmış, lakin Garena Online daha sonra kelamında durmayarak oyunun satışına devam etmişti.

Bakalım bu sefer husus nasıl sonuçlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu