Oyun

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi ortaya çıktı

Krafton, PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi ile değerli ayrıntıları blogunda paylaştı. Gelecek hafta yayınlanacağı söylenen PUBG: New State 0.9.23 güncellemesi tıpkı vakitte oyun için yeni bir 1. dönem manasına geliyor. Yeni modların devreye gireceği PUBG: New State güncellemesi ve getirdiği yenilikleri bir ortaya getirdik.

PUBG: New State Ocak ayı 1.sezon güncellemesi ve sunduğu yenilikler

Battle Royale çeşidinin en kıymetli temsilcilerinden olan PUBG, bu hususta öncülüğünü New State oyunuyla da devam ettirme niyetinde. Şimdi iki aylık olmasına rağmen kıymetli güncellemeler alan oyun Ocak ayı güncellemesi ile kıymetli yenilikler sunma peşinde.

Yeni mod: Battle Royale Extreme Mode

Bildiğimiz Battle Royale şeklinde olan bu mod çok daha kısa periyodik ve çok daha az oyuncuyla karşımıza çıkıyor. Buna nazaran Troi’de geçen bu yeni mod, yalnızca 64 kişilik odalara sahip olacak. Bu 64 oyuncunun gayesi ise yalnızca 20 dakika içinde hayatta kalan son kişi olmak.

Lakin bu yeni modda her oyuncunun bir adet, P1911 tabancası,1 sis bombası, 300 Drone Kredisi ve tam şarjlı boost sayaçları olacak. Böylelikle bu 20 dakikalık müddette etrafta silah aramanız gerekmeyecek. Oyun içinde rastgele yerlere serpiştirilmiş iki adet bakım kiti de yer alacak. Bununla birlikte teslimat droneları da oyunculara daha süratli ulaşacak. Temel Battle Royale’den farklı olarak oyuncular daha düşük irtifadan uçaktan atlayacak ve haritaya daha süratli ulaşacak. Yeniden kadro arkadaşı bekleme müddeti de bu mod için 60 saniye oldu.

Silah özelleştirmeleri ve yeni silah

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi 0.9.23 ile oyunculara yeni silah özelleştirmeleri de sunma peşinde. Güncelleme ile oyuncular DP-28 ağır makineli silahına namlu ucu freni ve alev gizleyici takma imkanına sahip olacak. Fakat bu eklentiler sonrası DP-28‘in verdiği hasar azalacak. Bununla birlikte Beryl M762 silahı da mermi yayılmasını engelleyen ve ADS suratını artıran hafif yüklü aparatları kullanma imkanına sahip olacak. Lakin bu yeni aparatlar silahın kararlığını azaltacak.

Yeni silah: P90

PUBG: New State Ocak ayı 1. dönem güncellemesi 0.9.23ile P90 silahı da oyuncularla buluşuyor. Bu silah standart bir ikinci düzey dürbüne ve susturucuya sahip. Fakat silah oyunculara özelleştirme imkanı tanımıyor. Yeni silah Drone Store’da yer alacak ve 5.7 mm cephane kullanacak

Silah istikrarı değişiklikleri

Krafton, yeni PUBG için Ocak ayı güncellemesi ile kimi silahların istikrar ayarlarını da değiştiriyor. Buna nazaran:

  • Havada ateş edildiğinde tüm av tüfeği ve tabancaların mermi yayılımı azalacak
  • L85A3: Yine yükleme müddeti kıymetli ölçüde azalacak
  • M416 [C1]: Kalçadan ve omuzdan ateş ederken yayılan mermi azaltılacak
  • Beryl M762 [C1]: Bu özelleştirme artık husus işareti suratını azaltmayacak
  • M16A4 [C1]: Bu özelleştirme artık geri tepme kontrolünü azaltmayacak
  • DSR-1 [C1]: Bu özelleştirme artık unsur işareti suratını azaltmaz. Bunun yerine, dikey geri tepmeyi artıracak

Hareket seçenekleri

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi yani 1. dönem ile birtakım yeni hareketleri de oyunculara sunma basamağında. Oyuncular artık düşerken Roll düğmesine bastıklarında takla atma imkanına sahip olacak. Bu takla atma sayesinde düşerken oyuncunun aldığı hasar da azalacak. Ayrıyeten oyuncuların ani düz koşu yapması da bu yeni güncelleme ile daha kolay hale gelecek.

PUBG: New State 1. dönem güncellemesi 0.9.23

Krafton, ayrıyeten bu yeni güncelleme ile oyuncuların elde edeceği avantajları ve kaybedeceklerini de sıraladı. Buna nazaran:

  • Güncelleme ile dönem öncesi sırasında ulaşılan en yüksek düzeyli Hayatta Kalanlar‘a nazaran tüm bölgeler ve modlar için düzeyleri sıfırlayacak.
  • 1. dönem ile Krafton, Contender, Master ve Conquerer‘a ulaşmak için son mükafatları de yükseltecek.
  • Ayrıyeten güncelleme sonunda maç skorları ve kademe kıymetlendirme standartları yenilenecek.
  • Birden fazla harita seçildikten sonra az ölçüde katman puanı da ödüllendirilecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu