İnternet

Pinterest, bir mobilyayı satın almadan sanal olarak meskende görüntülemenizi sağlıyor

Pinterest, daha evvel kozmetik eserler için duyurduğu ‘deneme’ özelliğini mesken mobilyalarına genişletiyor. Uygulama, sunduğu AR Try On özelliği ile kullanıcıların yeni bir mobilya almadan evvel meskenlerinde nasıl duracağı konusunda bir fikir edinmesine imkan tanıyacak.

Bir koltuğu satın almadan meskende gözlemleyin

Pinterest, bir mobilyanın satın alınmadan evvel kullanılacağı alanda nasıl görünebileceğine dair kullanıcıların fikir edinebilmesi için yeni artırılmış gerçeklik özelliğini mesken mobilyalarına getirdi. Kullanıcılar, gerçeğiyle tıpkı boyutlara ve detaylara sahip sanal objenin, konuttaki başka mobilyalarla ahengini inceleyebilecek.

Pinterest’in kıdemli lider yardımcısı Jeremy King: “Pinterest’in mesken dekorasyonu için AR Try On aracı, sanal ticaret ve gerçeklik ortasındaki boşluğu kapatarak bu seyahati olabildiğince sezgisel hale getirmek için markalarımızın yenilikçi tahlilleri nasıl keşfettiğini gösteren birçok örnekten biridir.” sözlerinde bulundu.

Şirket, sanal konut dekorasyonu tecrübesinin 80 binden fazla pinde kullanıma sunulduğunu belirtirken daha evvel kozmetik eserlerine gelen özelliğin ise 14 binden fazla pinde kullanılabilir olduğunu söylüyor. Ayrıyeten Pinterest, yeni özelliğin faal olduğu pinlerden eser satın almanın standart pinlere nazaran 5 kat daha fazla gerçekleşeceğini öngörüyor.

Pinterest‘in mesken dekorasyonu için AR Try On özelliği ABD’deki iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuldu. Şirket, özelliğin gelecekte tüm dünyada kullanılabileceğini belirtti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Pinterest, mobilyalar için AR tecrübe sunuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu