İnternet

Starlink Premium internet tarifesi duyuruldu: Aylık 500 dolara 500 Mbps’ye kadar sürat

SpaceX, Starlink uydu internet hizmeti için premium abonelik tarifesini duyurdu. Daha büyük ve daha güçlü bir anten içeren Starlink Premium paketi, kullanıcılara 20-40 ms gecikme müddeti ile 150 ila 500 Mbps ortasında indirme suratı (download) vaat ediyor.

Starlink’in olağan abonelik paketinde 20-40 ms gecikmelerle 50 ila 250 Mbps indirme suratları sunulduğunu hatırlatalım. Hizmetin premium versiyonu, olağan abonelikte ulaşılan 10 ila 20 Mbps yükleme suratını (upload) ise 20 ila 40 Mbps düzeyine, yani iki katına yükseltiyor.

Abonelik fiyatı 5 kat kıymetli

Elbette ki bu sürat artışının bir bedeli olacak. Starlink’in temel aboneliği için kullanıcılardan 499 dolar ekipman, 99 dolar da aylık fiyat talep ediliyor. Starlink Premium için ise 2.500 dolar anten parası ve 500 dolar aylık abonelik fiyatı ödenmesi gerekecek.

Starlink’in yeni internet tarifesi için ekipman teslimatları bu yılın ikinci çeyreğinde başlayacak. Şirket abone olmak isteyen müşterilerden 500 dolar depozito istiyor. Starlink Premium kullanıcılarına makûs hava şartlarında daha istikrarlı temas ve 7/24 öncelikli teknik dayanak kelamı verildiğini de ekleyelim.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öbür Haberleri
  • Starlink Premium paketi duyuruldu: Aylık 500 dolara 500 Mbps sürat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu