Oyun

Microsoft’un Activision’ı Satın Almasından Sonra, Yeni Bomba Sony’den Geldi

Oyun dünyasında yaşanan satın alma çılgınlığında bir büyük bomba daha patladı. Microsoft’un Activision – Blizzard’ı satın almasından sonra, artık de Sony, Bungie’yi PlayStation Studios bünyesine kattığını duyurdu. Bungie, 2010 yılına kadar Halo serisinde sorumluydu, akabinde Microsoft’tan ayrıldı ve o vakitten beri Destiny ve Destiny 2’yi geliştirdi. Satın almanın, 3.6 milyar dolara mal olduğu bildiriliyor.

SIE CEO’su Jim Ryan, husus hakkında “Destiny serisinin başlangıcından bu yana Bungie ile güçlü bir iştirakimiz var ve stüdyoyu resmi olarak PlayStation ailesine davet etmekten daha fazla heyecan duyamazdım” dedi.

Satın almanın akabinde Bungie, stüdyonun CEO’su ve lideri Pete Parsons ve mevcut idare takımı tarafından yönetilen, Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) bağımsız bir yan kuruluşu olacak.

Bu noktada mevzu yeniden, Bungie oyunlarının bundan sonrasında Xbox üzere rakip platformlara gelmeye devam edip etmeyeceğine geliyor. Bu hususta da açıklama yapan Parsons, stüdyonun çok platformlu tecrübeler sunmaya devam edeceğini taahhüt etti. Böylelikle Destiny’nin geleceğiyle ilgili sis perdesi de erkenden kaldırılmış oldu. Özetlemek gerekirse, oyuncular hangi platformu kullanırsa kullansın, dayanak devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu