Oyun

God of War’ın PC versiyonuna dair FPS kıymetleri geldi!

AMD’nin NVIDIA tarafından geliştirilen DLSS teknolojisine rakip olarak sunduğu yeni kuşak FidelityFX Muhteşem Resolution teknolojisine dair yeni bir görüntü yayınlandı. Yeni devirde 70’den fazla oyuna dayanak verecek olan teknolojiyle ilgili God of War‘ın PC versiyonuna dair FPS bedelleri de yayınlandı.

God of War, 4K’da 57 FPS’ye ulaşıyor!

AMD’nin uzun bir müddettir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz Haziran ayında kullanıma sunduğu AMD FidelityFX Üstün Resolution teknolojisiyle ilgili yeni bir görüntü geldi.

Temel olarak nispeten daha düşün donanımlı bilgisayarlarda, yüksek çözünürlüklü grafiklerin daha yüksek FPS bedelleriyle sunulabilmesini amaçlayan bu teknoloji günden güne gelişiyor. Yapay zeka kullanarak, olağanda düşük çözünürlükte çalışan bir oyundaki eksik pikseller, AMD’nin kendi yapay zekası tarafından anlık olarak tamamlanıyor ve ortadaki çözünürlük farkını hissetmemeniz sağlanıyor.

NVIDIA’nın DLSS 2.0 teknolojisiyle müsabakası beklenen bu teknolojinin kullanıldığı 70’den fazla üretimle ilgili FPS kıymetleri paylaşıldı. AMD, tıpkı vakitte testin gerçekleştirildiği bilgisayarın donanım özelliklerini de paylaştı. Tanıtım görüntüsünde oyuncuların en çok dikkatini çeken üretim ise doğal olarak God of War’ın PC versiyonu oldu.

AMD FideltyFX SR kullanan sistemin özellikleri:

  • AMD Radeon RX6800XT
  • AMD Ryzen 9 5900X
  • 16GB DDR4-3200 RAM
  • QOGI AM4 Anakart.

Görüntüden da görebileceğiniz üzere üstteki sistemle ve 4K çözünürlükte, Ultra ayarlarda çalıştılan God of War’dan tam 57 FPS’ye erişilebilmiş. Olağan kurallarda, belirtilen sistemle God of War üzere grafik mükemmeli bir üretimde 57 FPS’ye ulaşmak pek mümkün değil. Bununla birlikte AMD’nin bu yeni kuşak teknolojiyle, bilhassa muhakkak oyunlarda hayli uygun iş çıkardığı söylenebilir.

AMD tarafından geliştirilen FidelityFX Üstün Resolution teknolojisi şu an için toplamda 70 farklı oyuna takviye veriyor ve yeni geliştirilen oyunlar ortasında da bu teknolojiye takviye veren yeni üretimler olacak. Pekala sizler yayınlanan görüntü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu