Oyun

Microsoft, Kullanılmaz Xbox Game Pass Üyeliklerinden Artık Para Kesmeyecek

Kimi bireylerin bir hizmete kaydolması, her ay bir abonelik fiyatı ödemesi ve bunu yaptığını unutması çok sık görülen bir durum. Microsoft, aktif olmayan Game Pass üyelikleri meselesini bu açıdan ele almaya karar verdi.

Xbox Live’daki kapsamlı değişikliklerin bir modülü olarak şirket, uzun müddettir uykuda olan abonelikleri iptal edeceğini açıkladı. Xbox Live Gold yahut Game Pass aboneliği için ödeme yapan lakin bunu en az bir yıldır kullanmayan bireylerle bağlantıya geçilecek. Bu beşerler, üyeliklerini 12 ay boyunca art geriye kullanmadan her ay nakit ödemeye devam ederlerse, Microsoft sonunda ödeme almayı bırakacak.

Değişiklik birinci evvel İngiltere’deki kullanıcılar için geçerli olacak. Microsoft yakın bir gelecekte bunu Dünya çapında da uygulayacağını açıkladı. Şirket, faal olmayan aboneliklerde yapılan değişikliklerin yanı sıra, otomatik yenilemeler, aboneliklerin ne vakit yenileneceği, insanların ne kadar ödeyeceği ve planlarını kazara yenilerlerse geri ödeme almanın bir yolu da dahil olmak üzere üyelikler hakkında daha uygun ön bilgiler sunacağını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu