Oyun

Microsoft, Call of Duty’nin geliştiricisini satın alıyor!

Microsoft, bünyesinde birçok şirketi barındırıyor. Oyun şirketleri de dahil olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Microsoft, son vakitlerde yeni satın alımlar gerçekleştirerek bünyesine yeni şirketler katıyor ve farklı kesimlerde faaliyet göstermeye başlıyor.

Oyun alanındaki faaliyetlerini Xbox Game Pass üzere hizmetlerle artıran Microsoft, bugün yaptığı resmi açıklamayla birçok oyun severi heyecanlandırdı. Şirket, yaptığı açıklamada Activision Blizzard‘ı satın aldığını duyurdu.

Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alıyor!

Bugün Xbox tarafından yapılan resmi açıklama ile Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın aldığı ortaya çıktı. Yazılım devi Microsoft, en büyük oyun şirketleri ortasından bulunan Activision Blizzard’ı almak için 68.7 milyar dolar ödeyecek. Activision Blizzard, dünyanın en ünlü oyunlarından Call of Duty, Candy Crush ve Warcraft üzere oyunların geliştiricisi olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Microsoft, LinkedIn platformunu satın almak için 26 milyar dolar ödemişti. Yeni satın alım, bu fiyatın kat kat üstüne çıkıyor. Microsoft, bu muahede doğrultusunda gelir bakımından Tencent ve Sony’nin gerisinden dünyanın en büyük üçüncü oyun şirketi olacağını söylüyor. Satın almayla birlikte Activision Blizzard oyunları sevilen bulut oyun hizmeti Xbox Game Pass’e eklenecek.

Xbox’dan yapılan açıklamada Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot ve StarCraft üzere Activision Blizzard oyunlarının Xbox Game Pass’e ekleneceği açıklandı. Ayrıyeten yapılan açıklamada Xbox’ın yeni satın alımla birlikte daha güzel yerlere geleceklerine kuşku duymadıkları belirtildi.

Bu açıklamadan evvel Xbox, Game Pass hizmetinin 25 milyon aboneye ulaştığını açıklamıştı. Yeni yapılan mutabakatla birlikte bulut oyun servisindeki abone sayılarının artması bekleniyor. Pekala, sizin kanılarınız neler? Sizce ilerleyen vakitlerde bizlerin karşısına nasıl oyunlar çıkacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu