Mobil

Çentikli dizayna veda: iPhone 14’ün ekranı ortaya çıktı!

Apple’ın merakla beklenen iPhone 13 serisi, geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen bir aktiflikte tanıtıldı. Tüketiciler tarafından epeyce beğenilen bu telefonlar, çıkar çıkmaz satış rekorları kırmayı başardı. Lakin ortadan yalnızca birkaç ay geçmiş olmasına karşın, şimdiden gözler yeni modellere çevrildi.

Her ne kadar çıkışına daha neredeyse bir sene olsa da iPhone 14 serisi şimdiden geliştirme evresinde. Bu nedenle telefon, pek çok farklı sızıntının kurbanı oluyor. Son olarak bu sızıntılardan biri merakla beklenen iPhone 14 Pro ve Pro Max’in alıştığımızdan daha farklı bir tasarım ile geleceğini ortaya çıkardı.

iPhone 14 serisi, çentik barındırmayacak

Bildiğiniz üzere Apple, telefonlarında sık sık radikal değişiklikler yapmaktan kaçınıyor. Bu nedenle şirket, son önemli tasarım değişikliğini iPhone X ile yaptı. O günden bu yana küçülen çentikler ve daha köşeli hale gelen kenar dizaynları dışında önemli bir gelişme yaşanmadı. Lakin iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri bunu değiştiriyor.

Geçmişte de misal sızıntılarla gündeme gelen “ShrimpApplePro” isimli Twitter kullanıcısının argümanına nazaran, çentikli dizayna bu sene veda ediyoruz. Buna nazaran Apple, yeni seride delikli ekran teknolojilerini tercih edecek ve Face ID sensörünü ekranın altına ekleyecek.

Bunu geçmişte paylaştığı bir dizayna dayandıran “ShrimpApplePro“, kelam konusu dizaynın yalnızca iPhone 14 ve 14 Pro modeli için olduğunun altını çiziyor. Yani tezler doğruysa, standart 14 modeli eski yöntem çentikli tasarımı benimseyecek. Böylece kullanıcılar isterlerse alışık oldukları tasarımı tercih edebilecek.

Yeniden de belirtmekte yarar var ki tüm bunlar şimdi yalnızca bir argümandan ibaret. Bu nedenle tasarım değişikliği kesin değil. Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni seride dizaynın değişmesini ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu