Mobil

Hiçbir porta sahip olmayan kablosuz dizüstü bilgisayar ortaya çıktı

Günümüzde alandan tasarruf edilerek daha ince yapıda gelen teknolojik aygıtlara dizüstü bilgisayarlarda katılmaya başladı. Craob, hiçbir irtibat girişine sahip olmayan ve hayli ince dizayna sahip kablosuz dizüstü bilgisayar konsepti Craob X‘i tanıttı.

İnce yapısına kıyasla epeyce güçlü

Bu ayın başlarında piyasaya sürülen düşük güç tüketimine sahip Intel Core i7-1280P yongasından güç alacak yeni dizüstü bilgisayar, 4K+ çözünürlük ve çerçevesiz 13,3 boyutunda bir ekran ile gelecek. Ayrıca Sahip olduğu 7 mm inceliğe kıyasla hayli dolu gelen bilgisayarın öteki özellikleri arasında 32 GB’a kadar LPDDR5 bellek ve 2 TP PCIe Gen 4 depolama tahlili yer alıyor.

USB Tyle A/C, Thunderbolt, MiniJack, SD kart yuvası ve hatta bir şarj aygıtı girişi bile bulunmayan aygıt, kullanıcısına hayli kompakt bir tasarım sunacak. Bununla bir arada Craob X’in en değerli özelliğinin ise kablosuz teknolojisi olması bekleniyor. Sahip olduğu WiFi6E teknolojisi ile herhangi bir fizikî temasa ihtiyaç duymayan bilgisayar, tüm ihtiyacını manyetik olarak direkt kapağın ardında durabilen kutudan sağlayacak

Sırf 7 mm kalınlığa ve 0.8 kg yüke sahip olacak Craob X’in yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor lakin şu anda rastgele bir çıkış tarihi yahut fiyat bilgisi mevcut değil.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Hiçbir porta sahip olmayan kablosuz dizüstü bilgisayar geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu