Oyun

Halo Infinite’in co-op modu hakkında bir açık keşfedildi!

Halo Infinite isimli oyunun tek oyunculu kıssası epeyce beğeni topladı. Tekrar de üretimin şu anda en büyük dezavantajlarından birisi co-op için bir seçeneğin olmaması. Halo’yu lokal ya da çevrimiçi bir arkadaşla oynamak Halo: Combat Evolved, 2001’de piyasaya çıktığından beri bir seçenek olmuştu.

Halo Infinite‘de bu modun yokluğu oyuncular açısından üzücü bir durum oluşturdu. 343 Industries, hala bu özelliği oyun içerisine entegre etmeye çalışıyor. Oyunun hayranları Xbox sisteminde mahallî co-op moduna girebileceğiniz bir yol buldu. Bu noktada Halo Infinite’in bölünmüş ekran kullanarak bir arkadaşınızla kıssanın keyfini çıkarabilmenin yolunu sundu.

Halo Infinite içerisine ikinci bir oyuncu girebiliyor

Halo Infinite‘i arkadaşınızla oynamak için konsolunuz çevrimdışıyken Halo Infinite’in yüklendiğinden emin olmanız gerekiyor. Akabinde ikinci bir denetimci bağlayarak, Xbox hesabınızda oturum açıyorsunuz. Birinci kontrolcünüzden bir kıssa kısmını yüklüyorsunuz. Oyuna girdikten sonra, başlat düğmesine basın ve akabinde geri dönün. Bunun üzerine ikinci denetimciyi kullanarak başlat butonuna basın. Bu, bölünmüş ekranı etkinleştiriyor ve ikinci oyuncunun denetim edebileceği yeni bir Master Chief yaratıyor.

Co-op modunun açığında birtakım sınırlamalar var

Halo Infinite‘in bu tamamlanmamış versiyonunda önemli sınırlamalar yer alıyor. Örneğin 2. oyuncuda HUD olmuyor ve öykü vazifeleri olağan bir halde çalışmıyor. Tıpkı vakitte çevrimiçi ya da oyunun PC versiyonunda ortak bir öykü macerasına girme üzere bir lüksümüz yok.

Sizler Halo Infinite hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu