Mobil

Google Pixel 6 serisine beklenen güncelleme geldi!

Arama motoru olarak ismini duyuran Google, tıpkı muvaffakiyetini akıllı telefon dünyasında da sürdürmek istiyor. Bu gaye doğrultusunda Ekim ayında Pixel 6 serisini çıkarmıştı. Büyük umutlarla piyasaya çıkan akıllı telefon, şu ana kadar muvaffakiyetinden çok kusurlarıyla ön plana çıktı. Ancak Google da bu durumun farkında.

Pixel 6 ve 6 Pro artık güncelleme alıyor

Akıllı telefon serisi, uzun müddettir kullanıcılarından gelen birtakım kusur bildirimleriyle karşılaşıyordu. Uzun müddettir beklenen güncelleme nihayet geldi. Şirket Pixel 3 ve 5 için gerekli güncellemeleri bu ayın 4’ünde yapmıştı. Artık Pixel 6 ve 6 Pro’da bugünden itibaren yeni güncellemeye sahip. Güncellemeyle birlikte birçok yanlışın da ortadan kalktığı bildiriliyor.

Güncelleme yapabilmek için Pixel 6 serisinde ayarlar kısmından “Güncellemeyi denetim et” butonu artık etkin durumda geçiyor. Güncelleme, desteklendiği tüm Pixel telefonlara bugünden itibaren iki haftadan daha kısa bir müddet içinde gelecek.

Aslında güncellemenin Aralık ayında yapılması gerekiyordu. Lakin gelmesi gereken sürümün önemli bir davet irtibatı yanılgısı getirdiği gerekçesiyle iptal edilmesi gerekti. Pixel 6 serisi kullanıcıları uzun müddettir beklediği güncellemeyi artık almaya başladı.

Pixel 6 kullanıcıları uzun müddettir kıymetli yanılgı bildirimlerinde bulundu. Pixel 6 serisi kullanıcıları bilhassa şarj suratları konusunda meşakkat yaşıyorlardı. Birçok kişi de gelen yanıtsız aramalar sonucunda telefon kilidinin açıldığını belirtmişti. Bluetooth irtibatı, kamera kararlılığı, kullanıcı arayüzü, Wi-Fi kontağı, ekran problemleri ve daha fazlası sorunun artık güncelleme ile çözülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu