Teknoloji

Google, aile içi şiddete maruz kalanların yardım almalarını kolaylaştıracak

Google, aile içi şiddetle alakalı bir arama yapıldığında sonuçların en üst kısmında yardım sınırının irtibat bilgilerinin yer aldığı yeni bir pencere göstermeye başlıyor. Şirket, bu hizmetle aile içi şiddete maruz kalan insanlara 7/24 kolay erişilebilir bir dayanak sağlamayı amaçlıyor.

Daha süratli hizmet almaları sağlanacak

Google, ABD’de yaşayan kullanıcıların bilhassa Covid-19 salgınıyla bir arada artan aile içi şiddet olaylarına karşı olabildiğince süratli bir biçimde takviye alabileceği bir özellik sunuyor. Şirket, belli aramaları yapan bireylerin sonuç sayfasının en üst kısmında Ulusal Aile İçi Şiddet Yardım Sınırı’nın irtibat bilgilerinin yer aldığı bir pencere göreceklerini belirtti.

Kullanıcılar, yardım sınırını arayabilecek yahut yardım çizgisine SMS gönderip yardım talebinde bulunabilecek. Ayrıyeten çevrimiçi iletileşme yoluyla da bağlantı kurulabileceği üzere resmi web sitesinden de gerekli bilgilere ulaşabilecek.

Google, arama sonuçlarında yardım çizgisine erişimi kolaylaştırarak olabilecek en süratli takviyesi kullanıcılara sunmaya yardımcı oluyor. Yardım çizgisinde İngilizce ve İspanyolca konuşabilen şahıslar yer alacak ve çeviri yoluyla 200’den fazla lisanda hizmet sunulacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Google, ilgili aramalarda aile içi şiddet yardım sınırı gösterecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu