İnternet

Gmail’e arayüz güncellemesi geliyor: Uygulamalar ortası geçiş kolaylaşacak

Yazılım devi Google, milyonlarca faal kullanıcısı bulunan Gmail uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi getiriyor. Yeni değişiklik ile birlikte Gmail üzerinde bulunan Chat, Spaces ve Meet uygulamaları ortasında kullanıcıların süratli bir halde gezinmesini amaçlayan şirket, klasikleşen Gmail arayüzünün sol tarafına kısayol simgelerini içeren yeni bir uygulama sütunu ekleyecek.

8 Şubat’ta faal olacak

Daha kolay gezinme ve daha süratli etkileşim için Sohbet ve Space kısmındaki konuşmaların tek bir ekranda görüntülenmesini sağlayacak yeni güncelleme, ayrıyeten kullanıcıların dikkatlerini arttırmak için bildirim baloncukları gösterecek. Google’ın Workspace güncellemeleri sayfasında yer alan bilgilere nazaran yeni değişiklik, 8 Şubat tarihinden itibaren tüm Gmail kullanıcıları için faal olacak.

Bununla birlikte değişiklikten şad olmayan kullanıcılar ise Gmail’in ayarlar kısmından klasik görünüme geri dönebilecekler. Yeni dizaynın 2022’nin ikinci çeyreğinde standart haline geleceğini söyleyen Google, Nisan ayından itibaren klasik tasarımı geride bırakmayı planlıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Gmail arayüzü değişiyor: İşte tüm ayrıntılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu