BilimTeknoloji

Efsane Michael Jordan da NFT rüzgârına kapılıyor

NFT ve metaverse özelinde ünlü isimlerin kripto para dünyasına ilgisi devam ediyor. Artık de basketbol efsanesi Michael Jordan blok zinciri teknolojileri üzerinden hayranlarını tanınan atletlerle buluşturmayı amaçlıyor. 

Heir teşebbüsü

Michael Jordan ve oğlu Jeffrey Jordan tarafından kurulan teşebbüs Heir Inc. adını taşıyor. Blok zinciri ve web 3.0 teknolojilerini bir ortaya getirecek olan teşebbüs Solana alt yapısını temel alacak. Ayrıyeten Solana tabanlı Heir isminde bir kripto para da üretilecek. 

10 milyon dolarlık birinci yatırımlarını da alan baba-oğul biraz daha toplumsal bir platform amaçlıyor. Heir kripto parası ile hayranlar ünlü sportmenlerin VIP koltuklarına sahip olacak ve bu koltuklar sayesinde özel NFT dağıtımı, teğe bir görüşmeler, tek seferlik dijital eşyalar satın alma üzere ayrıcalıklar olacak. 

Heir teşebbüsü Z neslini ve milenyumda doğmuş kuşakları hedefliyor. Hali hazırda bir bekleme listesi de yayınlayan platformun kripto para ön satışlarını ne vakit başlatacağına dair şimdilik bir bilgi yok. Efsane ismin işin içinde olması büyük bir heyecan oluşturacaktır. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu