Mobil

Birtakım iPhone 13 kullanıcıları ekran sorunu yaşıyor!

Apple’ın geçtiğimiz yılın eylül ayında piyasaya sürdüğü iPhone 13 serisi kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almayı başardı. Hatta bir müddettir akıllı telefon satışları ve pazar hisselerinde rakibi Samsung’un gerisinde kalan şirket, serinin tanıtılmasının akabinde yükselişe geçerek yüzde 22’lik pazar hissesiyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Apple’ın bu muvaffakiyetinde değerli bir yere sahip iPhone 13 serisi, şu sıralar kullanıcılarının canını bir epey sıkan enteresan bir sıkıntıyla gündemde. Savlara nazaran kimi iPhone 13 modellerinin ekranlarında ortada hiçbir neden yokken morarmalar başlıyor.

Birtakım iPhone 13 modellerinde mor ve pembe ekran sorunu

Son birkaç günde Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden birtakım iPhone 13 modellerinin ekranlarının belli aralıklarla pembe ve mor renge döndüğü istikametindeki şikayet paylaşımlarında önemli bir artış yaşandı. Öte yandan bu sorun yaşandığı vakit fabrika ayarlarına sıfırlama ve güncelleme üzere tahlil usulleri de işe yaramıyor ve telefonlar bir müddetliğine kullanılamaz hale geliyor.

Şikayet paylaşımların büyük bir kısmında morarmalar ve pembeleşmeler meydana geldiğinde ekranın silik bir biçimde görünmeye devam ettiği, ama gecikme, donma ve otomatik yine başlatma üzere problemlerin yaşandığı sav ediliyor. Birebir vakitte uygulanan tahlil tekniklerinin hiçbirinin işe yaramadığı, fakat ekranın muhakkak bir müddet sonra bizatihi düzeldiğine vurgu yapılıyor.

Alışılmış bu durumdan müzdarip kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun Çinli olması da ülkedeki iPhone 13 modellerinde donanım yanılgısı olduğuna yönelik argümanların ortaya çıkmasına neden oldu. Lakin Apple’a nazaran bu sorunun asıl nedeni donanımdan çok uygulama ve iOS sürümleri ortasındaki uyumsuzluk. Fakat burada güncellemenin daha evvel birtakım kullanıcılar tarafından denendiğini ve işe yaramadığını hatırlatmakta yarar var.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? iPhone 13 modellerinden birini kullanıyorsanız, ekranda durduk yere morarma ve pembeleşme üzere problemlerle karşılaştınız mı? Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu