Mobil

Bir devir sona eriyor: BlackBerry, tüm klasik telefonların dayanağına son verdi

Noki

Tam dokunmatik ekranlı telefonların pazar üzerinde büyük bir tesir yaratmayacağını düşünen Nokia ve BlackBerry, her ne kadar tecrübeli markalar olsa da, kendi yazılımları müdafaası ile telefon bölümünde büyük darbeler aldı. İPhone ve Android telefonların yaygınlaşmasından kısa bir müddet evvel fizikî klavyeli aygıtlar ile en tanınan telefon markalarından biri olan BlackBerry, tüm klasik telefon modeller için resmi takviyesini sonlandırdığını duyurdu.

Bir periyot sona eriyor

Yeni duyuruyu bu hafta başlarında paylaşan şirket, BlackBerry OS yahut BB10 OS çalıştıran telefonları artık desteklemeyecek. Ayrıyeten aygıtların taşınabilir sınır yahut WiFi kontaklarının fonksiyonel kalması için yeni bir güncelleme paylaşılmayacağı konusunda ihtarda bulunan şirket, Android işletim sistemine sahip eski aygıtların dayanağını ise 4 Ocak 2022’de sonlandıracak.

Bir devranın sonu olacak yeni duyuru ile klasik BlackBerry telefonlarının arama, hücresel bilgi, SMS ve acil servis arama fonksiyonlarını kaybedebileceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte aygıt sahiplerinin tüm bilgilerini yedeklemeleri öneriliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu