Donanım

Apple’ın yeni monitörü beklenenden daha ucuz gelebilir

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon kesiminin yanı sıra monitör teknolojilerine de büyük yatırımlar gerçekleştiriyor. Bloomberg muhabiri Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Apple, yeni monitörünü 5.000 dolar fiyata sahip Pro Display XDR’ye kıyasla çok daha uygun bir fiyata piyasaya sürecek.

Apple’dan fiyatı ile argümanlı bir model görebiliriz

Yeni Apple monitörünün 2022 yılı içerisinde tanıtılacağını düşünen Gurman, şirketin küçük LED teknolojisi yerine LED kullanacağını ve parlaklık ve birkaç değişiklik ile maliyetleri düşürerek, yeni monitörünü epeyce uygun bir fiyata sunacağını söylüyor. Apple’ın, 24 ve 27 inç boyutlarında monitörler üzerinde çalıştığını söyleyen bir başka kaynak 9-5 Mac ise, bu monitörlerin öğrenme yeteneklerini hızlandırmak için A13 Bionic yonga setinden güç alacağını ve Neural Engine’ı kullanabileceğini söylüyor.

Mevcut Pro Display XDR modelinin “HDR’nin çok ötesinde” tezini, imaj uzmanı Vincent Teoh incelemeleri sonucunda iptal etmek zorunda kalan Apple, uygun fiyatlı tezli bir model ile kullanıcıları şaşırtabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu