Oyun

Apex Legends’ın PS5 versiyonu ortaya çıktı!

Oyuncuların bir müddettir güncellenmiş ve yeni kuşak için grafikleri elden geçirilmiş Apex Legends beklediği biliniyordu. Hem PS5 hem de Xbox Series X için yalnızca eski nesille ve geriye uyumluk ile oynanabilen ünlü rekabetçi FPS oyunu için yeni bir güncelleme yolda. Bu ortada oyunun PS5 sürümünün boyutu da belirli oldu.

Apex Legends, PS5’te 80 GB boyutunda

PS4 ve PS5 için gelecek olan güncelleme ve yamaların takibini yapan PlayStation Game Size isimli bir web sitesi, yakın devirde PS5 versiyonu piyasaya sürülecek olan ünlü battle-royale tipindeki imal Apex Legends için en son bilgileri paylaştı. Çok yakın bir devirde fiyatsız olarak sunulacak olan üretimin en az 80 GB boyutunda olacağı resmen ortaya çıkmış oldu.

Aşağıdaki tweet’ten de görebileceğiniz üzere güncellemeler olmadan 80 GB olarak tabir edilen bu sürüm, mevcut sürüme nazaran hayli fazla.

Bu da oyunda grafiksel olarak önemli yenilikler ve değişimler göreceğimize işaret ediyor. PlayStation ve Xbox sahipleri, PS5 ve Xbox Series X|S’te oyunun geriye dönük uyumlu sürümlerini oynamaya devam edebiliyorlar. Buna rağmen üretimin PS5 sürümünün en büyük yeni kuşak yükseltmesi, çözünürlüğü 1440p’ye çıkaran bir performans artışıyla gelecek.

2020’de yayıncı EA, hayranlara oyun için daha fazla geliştirmenin üzerinde çalışıldığını ve 2021 için bu güncellemenin sunulanacağını belirtmişti. Buna rağmen süreç birazcık örselenmiş ve Respawn Vancouver ekip yöneticisi Steven Ferreira, 1440p çözünürlükte 120 FPS kare suratını yakalamak üzere çalıştıklarını belirtmişti. Son olarak oyundan 2021’nin Ağustos ayında bir haber almıştık ve Respawn’ın eski irtibat yöneticisi Ryan Rigney, oyunun yeni kuşak sürümüyle ilgili çalışmaların tüm süratiyle devam ettiğini belirtmişti.

Görünen o ki Apex Legends’ın yeni jenerasyon konsollar için geliştirilen sürümü 2022’nin birinci çeyreği sonlanmadan bizlerle olacak. Pekala sizler bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu