Mobil

ABD’den, Çin’deki Kış Olimpiyatlarına Gideceklere Telefon Yasağı!

Önümüzdeki ay Pekin’de gerçekleşecek Kış Olimpiyatları‘na gidecek olan ABD’li atletlere, güvenlik telaşları nedeniyle ferdî telefonlarını geride bırakmalarının söylendiği bildirildi.

The Wall Street Journal’ın yayınladığı habere nazaran ABD Grubu, oyunlarda yarışan Amerikalıları, olası sızma uğraşlarını önlemek için tek kullanımlık telefonları almaya teşvik ediyor.

ABD Ekibi ve Milletlerarası Olimpiyat Komitesi, yorum talebine karşılık vermedi.

Haber, Aralık ayında Biden idaresinin, Çin’in insan hakları ihlallerine karşı diplomatik bir boykot düzenleyerek, Pekin’deki 2022 Kış Olimpiyatları’na hiçbir ABD yetkilisinin katılmayacağını doğrulamasının akabinde geldi. Aralık ayında bir basın brifingi sırasında basın sekreteri Jen Psaki, “ÇHC’nin Sincan’da devam eden soykırımı ve insanlığa karşı hataları ve başka insan hakları ihlalleri göz önüne alındığında, Biden idaresi Pekin 2022 Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarına rastgele bir diplomatik yahut resmi temsilci göndermeyecek. Ancak ABD Grubu’ndaki atletler tam desteğimize sahipler” demişti.

Kış Olimpiyat Oyunlarının 4 Şubat’ta başlaması planlanıyor ve yalnızca bayanlara özel bir kızak müsabakası monobob üzere yedi yeni spor kolu içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu