Mobil

5 yıllık Galaxy S8, yeni bir güncelleme aldı

Android dünyası, Apple’ın karşısında her vakit güncelleme sorunları yüzünden eleştirilmişti. Google Pixel aygıtları bile kısıtlı güncelleme alırken Apple, 6 yıllık aygıtlara bile güncelleme sunmaya devam ediyor. Lakin Android dünyası, son yıllarda güncelleme konusunda bir oldukça gelişti.

Samsung, güncelleme konusunda kullanıcıları memnun ediyor

Google Pixel aygıtlarının Android 12 güncellemesi almasından 3 hafta sonra birinci Android 12 güncellemesini yayınlayan Samsung, tıpkı vakitte birçok aygıtı için Android 12 Beta tecrübesi de sunuyor. Lakin Samsung’un güncelleme konusundaki başarısı yalnızca yeni aygıtlarla hudutlu kalmıyor. 2017 yılında Android 7 ile çıkış yapan ve en son Android 9’a güncellenen Galaxy S8 serisi, bu yılın başında Samsung’un güncelleme takviminden çıkarılmıştı. Lakin Galaxy S8 serisi için Fransa’da yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı. G95xFXXUCDUK1 numaralı güncelleme, birçok güvenlik ve saklılık açıklarını kapatıyor. Samsung, her ne kadar işletim sistemi yükseltmesi sunmasa da güvenlik güncellemeleri de telefonlarını yenileyemeyen kullanıcılar için büyük ehemmiyet taşıyor.

Samsung, Android dünyasında güncelleme tecrübesini epeyce üst taşıyan firmalardan biri oldu. Birçok aygıtına güncelleme dayanağını uzatan firma, kullanıcılar tarafından takdir ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu