Mobil

realme C21Y Piyasaya Sürülüyor! İşte Özellikleri!

realme, dünyanın TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikasına sahip akıllı telefonu realme C21Y’yi piyasaya sürüyor. Yüksek kalite unsuruyla yola çıkan realme C21Y, daha gelişmiş özelliklerle birlikte geliyor. Süper Gece Çekimi moduna sahip Yapay Zekalı Üçlü Kamera, 6.5″ HD+ küçük çentikli tam ekran, sekiz çekirdekli 12nm işlemci ve 5000mAh devasa pile sahip realme C21Y, genç kullanıcılara gelişmiş bir tecrübe sunmak için tasarlandı. realme C21Y bekleyenleriyle yarından itibaren Türkiye pazarında satışa çıkıyor. 

Octa-core 12nm işlemciyle güçlü oyun performansı

Unisoc T610 işlemcisiyle realme C21Y, bu segmentteki en iddialı oyunculardandır. Unisoc T610, 1.8GHz’e ulaşan bir octa-core 12nm işlemcidir. CPU, iki yüksek performanslı 1.8GHz A75 ve altı güç tasarruflu 1.8GHz A55’ten oluşur. GPU, 614.4MHz’e ulaşabilen güç tasarruflu Mali G52’dir. Performans manasında Snapdragon 662’ye misal sonuçlar vermektedir. Yeniden Antutu Skoru 198,521 olan realme C21Y savlı sonuçlar ortaya koymaktadır. 

Harika Gece Çekimi Moduna sahip Yapay Zekalı Üçlü Kamera geceyi tüm güzellikleriyle yakalar

realme C21Y’nin 13 MP birincil kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma sunar ve PDAF otomatik odaklama özelliğini dayanaklar. Fotoğraflar yalnızca gün ışığında net olmakla kalmayıp ışığın az olduğu ve karanlık ortamlarda da aydınlıktır ve rakiplerini parlaklık, ayrıntı ve renk açısından geride bırakmıştır. Chroma Boost özelliğine sahiptir ve piksel seviyesinde eşleştirme algoritmasıyla parlaklık ve renk uygunlaştırılır ve böylelikle daha âlâ bir dinamik aralık, ekran kontrastı ve canlı renkler ortaya çıkar.

Selfie kamerası, trendleri belirleyen fotoğraflar için tasarlanan Yapay Zekalı hoşluk modu, HDR modu, portre modu ve Filtre modunu takviyeler.

TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikası

TÜV Rheinland iş ve ömrün tüm alanlarında güvenlik ve kaliteyi temsil eder. 2006’dan beri, TÜV Rheinland sürdürülebilirliği desteklemek ve yolsuzlukla uğraş etmek için Birleşmiş Milletler Global Prensipler Mukavelesi’nin bir üyesidir.

TÜV Rheinland Akıllı Telefon Yüksek Güvenilirlik Sertifikası, elektronik aygıtlar için yüksek bir kalite standardının yanı sıra dünya çapındaki büyük pazarlar için dal standartları belirlemektedir.

6.5″ HD+ küçük çentikli tam ekran, daha sürükleyici görüntü ve oyun tecrübesi

realme C21Y, %89,5’e varan ekran-gövde oranıyla 6.5″ HD+ küçük çentikli tam ekrana sahiptir. 20:9 incelik oranıyla, elde tutmak kolaydır ve toplumsal medyada gezinirken daha fazla içerik gösterir.

Parmak iziyle ultra süratli kilit açma özelliği gizliliğinizi korur

C21Y bir çift SIM yuvası ve 256GB’a kadar artırılabilen özel bir SD kart yuvasıyla birlikte üç kart yuvasına ve iki renk seçeneğine sahiptir: Çapraz Siyah ve Çapraz Siyah. Tasarımı göz doldurmakla birlikte birebir vakitte parmak izine karşı sağlamdır ve çizilmelere, soyulmalara karşı faal dayanıklılığa sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu