Oyun

2021’in En Çok Oynanan Oyunları Açıklandı

Türkiye’yi yenilikçi teknolojilerle buluşturan Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore, 2021’i geride bırakırken ülkemizdeki oyunseverlerin bu yıl en çok ilgi gösterdiği oyunları açıkladı. PC, MAC ve konsol oyunlarının taşınabilir ve ‘free 2 play’ paketlerinin satışa sunulduğu Playstore’da en çok aksiyon, spor ve FPS (First Person Shooter) kategorilerindeki oyunlar tercih edildi.

Efsane statüsüne erişmiş 25 yıllık Resident Evil serisinin, Mayıs ayında piyasaya çıkan sekizinci oyunu Resident Evil Village, 2021’in en çok satın alınan oyunlar listesinin birinci sırasında yer aldı. Yılın son aylarında atağa geçen oyun, eFootball PES 2021’i geride bırakarakzirveye yerleşti. Dehşet tipinin önde gelen oyunlarından Resident Evil’ın yeni macerası oyuncuya sunduğu olağanüstü ortamlar, yaratıcı düşman dizaynları, ilgi cazibeli öyküsü ve sağlam oyun mekanikleri ile unutulmaz bir dehşet tecrübesi yaşatıyor.

Playstore’da en çok satın alınan ikinci oyun, bu yıl esaslı bir değişikliğe giden Pro Evolution Soccer’ın yenilenmiş hâli eFootball PES 2021 oldu. Futbol oyunları cinsine damgasını vuran Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu, PES 2020’nin baştan aşağı yenilenmiş hâlini içeriyor. İsmiyle e-spora atıfta bulunan eFootball PES 2021, ortalarında Türkiye Harika Lig’in de bulunduğu pek çok Avrupa ve dünya ligini lisanslı olarak oyunseverlere sunuyor. 

God of War için heyecanlı bekleyiş

PlayStation platformunun ve oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olan God of War nihayet PC oyuncularıyla buluşuyor. 14 Ocak 2022’de PC sürümüyle oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanan God of War, ön satışlarıyla listeye üçüncü sıradan girdi. PC sürümünde grafik geliştirmeleri, 4K çözünürlük  ve ultra geniş ekran takviyesi, sınırsız FPS bedelleri üzere yeniliklerin olacağı oyun, Türkçe altyazı seçeneği de sunacak olmasıyla Türkiye’deki oyuncuları sevindirdi.

Futbol oyunları ortasında tartışılmaz bir yeri olan FIFA serisinin, 2020-21 dönemlerini kapsayan oyunu FIFA 21, listede dördüncü sırada yer aldı. Oyunculara arkadaşlarıyla yahut öteki oyuncularla 5’e 5’lik maçlar yapma imkânını veren VOLTA FOOTBALL üzere yeni oyun modlarının yanında, sevilen FUT ve Meslek modlarını da barındıran FIFA 21, bu yıl da futbol tutkunlarının en çok tercih ettiği oyunlardan biri oldu.

Eylül ayında piyasaya çıkan Deathloop ise, Playstore’da 2021’in en çok oynanan beşinci oyunu oldu. Aksiyon yüklü bir FPS oyunu olan Deathloop, etkileyici sanat tasarımı, sıradışı oynanışı, derinlikli karakterleri ve ilgi cazip kıssasıyla şimdiden oyunseverlerin gönlünde sağlam bir yer edindi. Oyun, Game Awards 2021 merasiminde En Yeterli Oyun İdaresi ve En Uygun Sanat Tasarımı ödüllerini alarak oyuncular kadar oyun eleştirmenlerinin de takdirini kazandı.

Oyun severlere özel kampanyalar

Türk Telekom’un sevilen oyunlara farklı ödeme seçenekleriyle ulaşma imkânı sunan platformu Playstore, 2021’de 325 farklı kampanyayla oyuncuları sevindirdi. Hâlihazırda çok geniş bir eser yelpazesine sahip olan Playstore, kataloğundaki binlerce seçeneğe bu yıl 603 yeni eser daha ekledi.

2021 yılında oyun tutkunlarının Playstore’da en çok satın aldığı 10 oyun şöyle:

1- Resident Evil Village

2- eFootball PES 2021

3- God of War (PC)

4- FIFA 21

5- DEATHLOOP

6- Assassin’s Creed Valhalla

7- Back 4 Blood

8- NBA 2K21 / NBA 2K22

9- World War Z: Aftermath

10- Mount & Blade II: Bannerlord

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu