İnternet

Spotify kullanıcısını arttırdı lakin ziyandan kurtulamadı

Çevrim içi müzik kesiminde Apple’ın baskısını hissetse de Spotify hala açık orta liderliğini sürdürüyor. Reklam takviyeli fiyatsız aboneliğin de tesiriyle Spotify dördüncü çeyrekte de yükseldi lakin ziyan etti.

Spotify ne kadar kullanıcıya sahip?

Dördüncü çeyrek sayılarına nazaran Spotify toplam aylık etkin kullanıcı sayısını 406 milyona yükseltti ve yüzde 18 büyüdü. Toplam reklam dayanaklı aylık faal kullanıcı sayısı 236 milyon olurken, fiyatlı abone sayısı da 180 milyon oldu. 

Spotify’dan COVID-19 atağı

2 gün evvel eklendi

Tüm kullanıcılardan elde edilen toplam gelir yaklaşık 2.7 milyar Avro ile yüzde 24 arttı. Reklamlı aboneler 394 milyon Avro getirirken fiyatlı aboneler de 2.29 milyar Avro getirdi. Bu kadar artışa karşın milyon Avro ziyan açıklandı. Evvelki çeyrek 75 milyon Avro kâr açıklanmıştı. Bu devirde maliyetlerin yükseldiği belirtiliyor. 

Yeni yılda Spotify biraz sakinlik bekliyor. Kestirimi toplam kullanıcı sayısı 418 milyon olarak hesap edilirken fiyatlı kullanıcı sayısı da 183 milyon olacak. Toplam gelirin 2.6 milyar Avroya gerilemesi beklenirken faaliyet ziyanı da 67 milyar Avro olarak gerçekleşecek.  
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Spotify ziyan ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu