Mobil

Motorola Edge 30 Pro’nun render görselleri ortaya çıktı

Bir periyot telefon kesiminin en başarılı şirketleri ortasında gösterilen, lakin 2010 yılından itibaren bu alanda yaşanan esaslı değişime ayak uyduramayarak eski gücünü kaybeden Motorola için 2014 yılı bir dönüm noktası oldu. Lenovo’nun 2,91 milyar dolara satın aldığı şirket, adeta kimlik değişimi yaşayarak günümüzde Xiaomi üzere üreticilerle işlemci savaşına girer hale geldi.

Motorola Edge 30 Pro’nun tasarımı belirli oldu

Motorola Edge 30 Pro’nun paylaşılan render görsellerine bugün bir yenisi eklendi. Böylece aygıtın dizaynına dair en ufak bir soru işareti kalmadı.


Görselin kaynağı: 91Mobiles

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda MySmartPrice tarafından sızdırılan render görsellerinde akıllı telefonun logosunun sol alt köşeye indirildiği ortaya çıkmıştı. Lakin bugün paylaşılan görseller ise aksi biçimde logonun ortaya konumlandırıldığını ve aygıtın tasarım olarak aralık ayında piyasaya sürülen Moto Edge X30 ile birebir tıpkı olduğunu gözler önüne serdi.

Motorola Edge 30 Pro, delikli ve yüksek ekran gövde oranına sahip bir panelle kullanıcıların karşısına çıkacak. Öte yandan son devirde çoklukla amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkan ekran altı parmak izi okuyucu da aygıtta mevcut olacak.


Görselin kaynağı: 91Mobiles

Akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 4 nm fabrikasyon süreciyle üretilen yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Motorola Edge 30 Pro, şubat ayında düzenlenecek bir aktiflikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. Aygıtın global pazarlara gelip gelmeyeceği ise şu an için merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu