Oyun

Google, Stadia’ya 100’den fazla oyun getiriyor!

Geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız pek çok şirket 2022 planlarını açıklayarak yeni yıla girdi. Ama ne Google ne de Stadia tarafından buna misal bir paylaşım yapılmadı. Bu nedenle kullanıcıların beklentileri de bir noktada düşmeye başladı.

Lakin son yaptığı açıklamayla birlikte Google, 2022 yılında rekor sayılabilecek bir taahhütte bulundu. Şirket, tanınan bulut oyun hizmeti Stadia için, 100’den fazla oyunu bu yıl içerisinde getireceğini söyledi. İşte detaylar…

Google, Stadia için 100’den fazla oyun getirecek!

Bu hafta Google, 2022 boyunca Stadia’ya en az 100 oyunun ekleneceğini resmen onayladı. Şirket, ilgili açıklamayı The Keyword’deki Stadia Savepoint gönderisiyle birlikte paylaştı. Ayrıyeten şunları söyledi:

Geçen ay, tüm gözler Ubisoft’un bilimkurgu ekip tabanlı nişancı oyunu Rainbow Six Extraction’daydı. Taktiksel oyun ile Archaean uzaylılarıyla savaşmak isteyen oyuncular, Stadia mağazasından satın alabilir yahut müddetli bir demo ile fiyatsız deneyimleyebilir.

Bu ortada aileler, Outright Games’ten Troll Hunters: Defenders of Arcadia ve Fast & Furious: Spy Racers Rise of SH1FT3R ile yeni oyun gecesi seçeneklerine kavuştu. Bunlar, büyük ve küçük yayıncılardan bu yıl Stadia’ya gelmesi beklenen 100’den fazla oyundan yalnızca birkaçıydı.

Bu hafta Stadia’ya gelen kimi oyunlar:

  • Life is Strange Remastered — 24,99dolar, Stadia Pro’da fiyatsız
  • Life is Strange: Before the Storm Remastered — 24,99 dolar, Stadia Pro’da fiyatsız
  • MotoGP 21 — 39,99 dolar

Google, 2021 yılında Stadia platformuna 107 oyun eklemişti. Bu yıl da halihazırda 6 oyun daha getirdi. Lakin geçen yılın üstüne çıkmak istediğini söylüyor. Ayrıyeten şirket, yakın vakitli programından bir imali daha paylaştı ve Dynasty Warriors 9 Empires’ın 15 Şubat’ta kütüphaneye ekleneceğini söyledi.

Buna ek olarak, Google’ın kendi kelamının dışında bu hafta platform için öteki oyunlar da onaylandı. Örneğin Ubisoft, 24 Mart’ta Stadia’da piyasaya sürülecek olan yakan top oyunu OddBallers’ı duyurdu. Buna ek olarak, Kaiju imali Dawn of the Monsters’ın da Mart ayında kütüphaneye eklenmesi bekleniyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu