BilimTeknoloji

Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi ismi aşikâr oldu ve diziden birinci görüntü geldi

Bildiğiniz üzere Amazon, Amazon Prime Görüntü için yüksek bütçeli bir Yüzüklerin Efendisi dizisi geliştiriyor. Geçtiğimiz saatlerde de diziden birinci görüntü geldi ve dizinin resmi ismi muhakkak oldu.

Duyuruya nazaran dizinin yepyeni ismi The Lord of the Rings: The Rings of Power olacak. Ülkemizdeki ismi ise Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri olacak. Daha evvel de açıklandığı üzere dizi kainattaki İkinci Çağ devrinde geçecek. Yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi ve Númenor’un destansı öyküsü üzere İkinci Çağ’daki birçok kıymetli mevzuyu işleyecek.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Birinci Görüntü

Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül 2022‘de Amazon Prime Görüntü üzerinden yayınlanacak. Dizinin başındaki isimler J.D Payne ve Patrick McKay. Daha öncesinde dizinin sızdırılan konusu şu biçimde:

“Amazon Studios’un yakında çıkacak yeni dizisi, Orta Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı‘nın kahramanca efsanelerini birinci kere ekranlara getiriyor. Bu epik drama, The Lord of The Rings ve The Hobbit’deri binlerce yıl öncesinde geçecek ve izleyicileri büyük güçlerin dövüldüğü, krallıkların zafere yükseldiği ve harap olduğu bir çağa geri götürecek. Bu çağda beklenmeyen kahramanlar ortaya çıktı, en ince ipliklere umut asıldı ve Tolkien’in kaleminden çıkan en büyük berbat adam, tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit etti. Görece barışın hakim olduğu bir vakitte başlayan dizi; Orta Dünya’da uzun vakittir korkulan, hem tanıdık hem de yeni olan bazı karakterlerin ortaya çıkışıyla devam edecek. Misty Mountains’in en karanlık yerlerinden, elflerin başkenti Lindon‘un görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor ada krallığına ve haritanın en uzak noktalarına kadar uzanan bu karakterlerin tarihe kazındıkları macerayı izleyeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu