Sosyal Medya

YouTube keyfinizi ikiye katlayacak tarayıcı eklentileri!

Her ne kadar YouTube’u taşınabilir platformlarda kullanmak biraz daha kısıtlayıcı bir tecrübe olsa da, tarayıcı üzerinden YouTube’a müdahale bahtımız biraz daha yüksek. Favori tarayıcınıza yüklediğiniz farklı eklentilerle YouTube’u hem daha fonksiyonel hem de daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz birkaç eklentiye göz atıyoruz.

En tanınan YouTube eklentisi: Enhancer

Hem Chromium tabanlı tarayıcılar için hem de Firefox için gelmiş geçmiş en tanınan YouTube eklentisi Enhancer diyebiliriz. Eklenti sayesinde reklamları yönetebilir, oynatma suratını belirleyebilir, ses düzeyini fareniz ile denetim edebilir ve onlarca farklı kısayolu YouTube için atayabilirsiniz.

Eklenti, rastgele bir biçimde özel datalarınızı toplamadığını da ısrarla belirtiyor. Firefox için buraya, Chromium tabanlı tarayıcılar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sinema tecrübesi: Turn Off the Lights

Her ne kadar YouTube’a karanlık mod gelmesiyle çok fazla tercih edilmese de Turn Off The Lights’ın fonksiyonu biraz daha farklı… Tarayıcınıza eklenen tek bir butona basarak art planı bir kuple daha karartıp sinema salonu tadında görüntü izleyebilirsiniz. Üstelik YouTube’un yanı sıra Netflix ve Amazon Prime Görüntü üzere başka ünlü platformlara da dayanak veriliyor.

Eklentiyi Chromium tabanlı tarayıcınıza indirmek için buraya, Firefox’a kurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Görüntüden anında GIF alın: GIFit!

YouTube üzerinde beğendiğiniz rastgele bir görüntü sahnesinden GIF almak hayli sancılı bir iş olabilir. Görüntüyü indirip ayrıyeten favori fotoğraf düzenleme uygulamanıza atmak üzere uzunca bir süreçle uğraşmak istemeyenler için GIFit! tam biçilmiş kaftan…

İstediğiniz görüntüyü açtıktan sonra tek yapmanız gereken araç çubuğundaki GIFit! butonuna tıklamak ve başlangıç / bitiş vaktini seçmek. Bu evrede yalnızca Save GIF butonuna tıklayıp belgeyi indirebilirsiniz. Firefox versiyonu için buraya, Chromium için buraya tıklayabilirsiniz.

Kolay ancak çok tesirli: Görüntü Resumer

Uzun bir YouTube görüntüsü izlediğinizi ve kazara sayfayı yenilediğinizi yahut eskaza kapattığınızı düşünün. Sonrasında yaklaşık 3-4 dakika boyunca görüntüde nerede kaldığınızı arar halde bulabilirsiniz kendinizi… Burada Görüntü Resumer devreye giriyor.

Sayfayı ister bilerek ister ezkaza kapatın: Görüntü Resumer bulunduğunuz yeri hatırlıyor ve görüntüyü açtığınızda tam da kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Firefox versiyonunu buradan, Chromium versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz YouTube eklentileri bunlardı. Seçtiğimiz eklentileri nasıl buldunuz? Sizin de severek kullandığınız farklı bir eklenti mevcutsa bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu