Sosyal Medya

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube Müzik kullanıcısıysanız Akıllı İndirmeler özelliği hakkında bir fikriniz vardır. Bu seçenek, dışarıdayken taşınabilir bilgiyi korumak için Wi-Fi‘ye bağlandığında müzik indirmenizi sağlıyor. YouTube uygulamasındaki Akıllı İndirmeler, önerilen görüntüler için bir algoritmaya dayalı olarak her hafta birtakım görüntüleri otomatik olarak indiriyor.

9to5Google’ın bildirdiği üzere, Avrupa’daki kimi YouTube kullanıcıları Android akıllı telefonlarında yeni Akıllı İndirmeler özelliğini denemek için bir ihtar aldı. Kaydolduğunuzda, bir Wi-Fi ağına her bağlanışınızda YouTube uygulaması her hafta 20 görüntüden oluşan bir liste indiriyor.

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğinde algoritma kullanıyor

İndirilen görüntüler, izleme geçmişinizi ve platformda izlediğiniz içerik çeşitlerini tahlil ederek bir algoritma yardımıyla sizin için seçiliyor. Bu içerikler, uygulamada manuel olarak indirdiğiniz öteki görüntülerle birlikte çevrimdışı oynatma listenize ekleniyor.


Fotoğraf: XDA Developers

Fotoğraf: XDA Developers

Bu özellik, sonlu taşınabilir bilgiye sahip olanlar ve işe giderken görüntü izlemek isteyenler için düzgün oldu. Özelliğin hakkındaki ekran manzarası, kullanıcıların rastgele bir indirme yapılmadan evvel bilgilendirileceğini açıklıyor. Böylelikle yer açmak için ilgili sürecin gerçekleştirebileceğini de ekliyor. Bu seçenek şu anlık yalnızca Android’in en son sürümü Android 12 üzerinde dayanak aldı.

Akıllı İndirmeler şu anda sırf belirli bir küme tarafından ve belli bölgelerde kullanıma açıldı. Tıpkı vakitte YouTube Premium üyeleri tarafından fayda sağlanabiliyor. Kullanıcılar, 14 Şubat‘a kadar bu özelliği denemek için kaydolabiliyor. Seçilen bireylerden birisiyseniz, YouTube uygulamasını açtığınızda karşınıza bir afiş çıkıyor.

Sizler YouTube için Akıllı İndirmeler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu