BilimTeknoloji

Yolcu ve kargo taşıma için tasarlanan elektrikli araçlar: Indigo Flow ve Flow Plus

Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022 başlamak üzere. Hal bu türlü olunca fuar kapsamındaki eser tanıtımları da başladı. Indigo, Flow ve Flow Plus ismini verdiği iki elektrikli aracıyla karşımıda.

Kelam konusu araçlar ferdi kullanım için değil kargo ve yolcu taşıma odaklı dizayn edilmiş. Bu yüzden şoför koltuğu merkeze pozisyonlandırılmış. İki aracın da genel tasarımı tıpkı. Paylaşılan render’larda yolcu taşımak için kullanılması planlanan versiyon üzerinde durulmuş. Araçların erişilebilir fiyatlarla piyasaya sürüleceği de altı çizilen noktalardan.

Yolcu taşıma odaklı versiyonun genel sınırları, son vakitlerde bu bölüme özel tasarlanan öbür araçlarla büyük oranda emsal. MPV gibisi tasarım, kolay erişim için düz bir yer ve geniş açılan sürgülü kapı, çokça baş ve bacak uzaklığı ile panoramik cam tavanı bu ayrıntılar ortasında gösterebiliriz.

İç yere baktığımızda, konsoldaki her bir ayrıntının şoför odaklı tasarlandığını görüyoruz. Tüm denetimler şoförün kolay erişebileceği noktada. Araçla ilgili ayarların tümü direksiyon üzerindeki yahut geniş gösterge panelindeki denetimler üzerinden yapılıyor. Alt kısımlarda ise akıllı telefon şarj ünitesi, bardaklıklar ve çokça saklama alanı bulunuyor.

Teknik ayrıntıların tümü açıklanmadı fakat araçlarda bulunan 40 kWsa‘lik bataryanın tek şarjla 402 kilometre sürüş menzili sağlayacağı belirtiliyor. Araçlara, tekerleklere entegre dört elektrik motoru güç veriyor ve motorların her biri 30 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. Ayrıyeten her tekerlekte bağımsız faal süspansiyon sistemi mevcut. Şirket böylelikle etkileyici bir konfor vadediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu