Mobil

Yeni iPhone SE’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

2021 yılına yeni iPhone 13 serisini kazandıran fakat yeni bir SE modeli tanıtmayan Apple, 2022 yılında bu aygıtı tanıtacak. Birinci iPhone SE’yi 2016 yılında tanıtan ve iPhone 5s dizaynını iPhone 6 donanımı ile sentezleyen üretici, ortadan geçen 4 yılın sonunda ikinci nesil SE’yi tanıtmıştı. Bu modelde iPhone 8 dizaynını baz alan Apple, iPhone 11 serisinin donanımını kullanıcılara sunuyordu. Bu serinin avantajı eski dizayndan kopmak istemeyen kullanıcılara şimdiki donanım ve uygun fiyat sunmasıydı.

3. kuşak iPhone SE modelini bu yıl tanıtacak olan Apple, lansman tarihini yavaş yavaş netleştiriyor. Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su Ross Young tarafından paylaşılan Tweet’te yeni modelin ekranlarının üretimine başlayacağını söyledi.

iPhone SE 5G (2022), Mayıs’a kadar tanıtılacak

5G dayanaklı 3. kuşak iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanan Apple, nihayet net tarihlerle karşımıza çıktı. Yeni telefonun ekranlarını hazırlatmaya başlayan üretici, Ross Young’un paylaştığı Tweet’le gündeme geldi. DSCC CEO’sunun yaptığı paylaşıma nazaran bu ay yeni SE 5G’nin (2022) ekran üretimleri başladı.

Ross Young’ın açıkladığına nazaran ekran üretiminin çabucak gerisinden üretime başlayacak olan telefon, Mart ayında büsbütün hazır olacak. Mart ayının akabinde Nisan yahut Mayıs ayları, Apple’ın yeni lansmanına konut sahipliği yapacak. 4.7 inç büyüklüğünde olan yeni telefon, iPhone 13 serisinde yer alan Apple A15 Bionic çipinden güç alacak. Ayrıyeten telefonda 5G takviyesi de bulunacak.

Bunun dışında rastgele bir bilgi iPhone SE 5G ile ilgili bir bilgi yok. Sizler yeni SE 5G (2022) ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce telefon başarılı olacak mı? Sizler bütçeniz dahilinde bu telefonu tercih eder misiniz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu