Mobil

Yeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare 2 olacağı katılaştı

Geçtiğimiz haftalar, Call of Duty hayranları için epey bilgi dolu oldu. Microsoft tarafından Call of Duty’nin multiplatform oyun olarak devam edeceğinin açıklanmasının akabinde 2022 yılında çıkacak olan Call of Duty hakkında bilgiler gelmeye başladı. Toplumsal medyada birçok savın akabinde Call of Duty, toplumsal medya hesaplarından Call of Duty’nin geleceği hakkında bilgiler paylaştı.

Bu sene çıkacak olan Call of Duty, Çağdaş Warfare’ın devamı olacak

İsmi resmi olarak açıklanmasa da 2022 yılında çıkacak olan Call of Duty’nin, 2019 yılında çıkan Çağdaş Warfare’in devamı olacağı resmi olarak açıklandı. Oyun, Çağdaş Warfare markasının yaratıcısı olan Infinity Ward tarafından yeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Yeni oyun motoru, bundan sonra çıkacak olan Call of Duty oyunlarında da kullanılacak bu sayede Warzone ile integrasyon daha kolay halledilecek. Oyunun ne vakit çıkacağı açıklanmadı ancak her vakit olduğu üzere yılın sonbaharına işaret edildi.

Call of Duty, tekrar Nintendo ile buluşabilir

1 gün evvel eklendi

Yeni Warzone da geliyor

Call of Duty’nin gerçekleştirdiği ve birçok içerik üreticisinin katıldığı aktiflikte geliştiriciler, Call of Duty Warzone’un durumundan ötürü özür diledi. Warzone’un bu kadar tanınan olacağını varsayım etmediklerini belirten geliştirici grup, Warzone’un önemli manada sorunlar içerdiğini belirtti. Bu yüzden Warzone, Çağdaş Warfare 2 ile bir arada büsbütün yenilenecek. Çağdaş Warfare 2 ile birebir oyun motoru ile geliştirilen oyunun başında tekrar Infinity Ward bulunacak. Yeni Warzone’un Battle Royale tipi için önemli bir evrim olacağını belirten Infinity Ward yöneticisi, yeni Warzone’un özel bir sandbox modu ile geleceğini belirtti. Yeni sandbox modunun ne olacağı bilinmese de birçok kaynak, Escape from Tarkov tarzında yarı açık dünya usulü bir şey olmasını bekliyor. Infinity Ward ve Raven, Warzone’un durumunu düzeltmek için ise elinden geleni yapacaklarını belirtti.

Çağdaş Warfare 2 sonrası Call of Duty

Microsoft’un Activision’ın geleceği hakkındaki atılımlarının 2023 sonrasında kullanıcıları etkilemeye başlayacağı belirtiliyor. 2023’ten sonra büyük ihtimalle Call of Duty, yıllık çıkış modelini bırakacak ve Xbox’a özel avantajlara sahip olacaktır. 2023 yılının sonunda ise Treyarch tarafından geliştirilen yeni bir Call of Duty bekleniyor. Oyunun Black Ops ismine sahip olması epeyce mümkün. Oyun dünyasındaki kaynaklari ile bilinen Tom Henderson, 2024’e kadar bir Call of Duty oyununun daha çıkış yapacağını belirtti. Bu oyunun ise Call of Duty Warzone Mobile olması bekleniyor. Her ne kadar oyun hakkında bir bilgi paylaşılmasa da direkt olarak Warzone’a bağlı olacağı kesin. Henderson, Call of Duty Warzone Mobile’in bu yıl çıkacağını da belirtti. Bakalım Call of Duty, değişen oyun dünyasında popülerliğini koruyabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler paylaşıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu