Mobil

Yeni argüman: iPhone 15’in en değerli özelliği, Apple tarafından rafa kaldırılmış olabilir

Apple’ın iPhone modelleri hakkında duyduğumuz en önemli söylentiler, daima fizikî tuşların yerini alacağı konuşulan katı hal düğmelerinin etrafında şekilleniyor. O denli ki, birinci olarak yalnızca Pro modellerinde bu tip düğmelerin bulunacağı konuşulurken, son gelen argüman tüm iPhone 15 modellerinin fizikî düğmelere veda edeceğini söylüyordu.

Ama artık, analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yeni bir araştırma, Apple’ın “seri üretim öncesi çözemediği teknik sorunlar” nedeniyle bunun yerine olağan düğmeleri tercih edeceğini gösteriyor.

Kuo’nun söylediğine nazaran, iPhone 15 şimdi EVT (Mühendislik Doğrulama ve Test) etabında olduğundan ötürü, fizikî düğmelere geri dönmek çok sıkıntı değil. Ayrıyeten analist, bunun “seri üretim programı ve sevkiyatlar üzerinde sonlu bir tesiri olacağını” kelamlarına ekliyor.

Her ne olursa olsun, iPhone 15 serisinin 2023’ün sonlarında tanıtılıp piyasaya sürüleceği kesin. Bu yüzden, önümüzdeki günlerde bu mevzu hakkında daha fazla argüman ve sızıntı ile müsabakamız sürpriz olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu