Mobil

Xiaomi’nin elinde bulunan Black Shark markası için satış argümanı

Taşınabilir dünyanın devasa gelişimi ile piyasaya sürülen eserler kullanım gereksinimlerine nazaran çeşitlenmeye başladı. Elbet bunlara son yıllarda giderek yaygınlaşan oyun odaklı akıllı telefonları örnek gösterebiliriz. Halihazırda ASUS, Xiaomi ve ZTE üzere şirket, bu alanda kullanıcılarına muvaffakiyet ile hitap etmeye devam ediyor.

Lakin kısa müddet evvel dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri pozisyonundaki Xiaomi’nin bünyesinde bulunan Black Shark markası için satış tezi ortaya atıldı. Hatta markayı satın almak isteyen şirketi hepimiz uzaktan yakından tanıyoruz.

Xiaomi, Black Shark markasını Tencent’e mi satıyor?

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, PUBG Mobile ile akıllara kazanan Tencent Games’in oyun odaklı akıllı telefonları ile ünlü Black Shark markasını satın alma planı bulunuyor. Halihazırda Xiaomi ile Black Shark 3 modelinden itibaren iş birliği içinde bulunan şirket, işleri bir üst düzeye çıkararak markayı satın almak için görüşmelere başladı. Bu iş için konuşulan sayının 470 milyon dolar düzeylerinde olduğunu belirtelim.

Tencent Games, emeline ulaşması halinde markaya adeta bir kimlik değişimi yaşatarak son devirde ismini duymaya başladığımız Metaverse kainatına giriş yapmak istiyor. Bu doğrultuda Black Shark’ın VR tabanlı teknoloji ve aygıtlar üretmesi, Tencent’in ise yazılım tarafına odaklanması bekleniyor.

Alışılmış Metaverse kavramının yavaş yavaş yaygınlaşmasıyla Tencent Games üzere dev bir oyun firmasının bu türlü bir atak yapması epey doğal. Halihazırda oyuncu telefonları ile üst sıralara oynayan Black Shark’ın kelam konusu projenin hayata geçmesi halinde popülaritesinin daha da artırabileceğini söyleyebiliriz.

Lakin şu an için husus ile ilgili ne Xiaomi’nin ne de Tencent Games’in en ufak bir açıklaması bulunmuyor. Muteber kaynaklardan gelen bilgilere nazaran Xiaomi, yüzde 46,4’lük payına sahip olduğu Black Shark markasını satmaya hazırlanıyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi, Tencent Games’e Black Shark markasını satabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu