Mobil

Xiaomi Mix Fold 2’nin ekran özellikleri ortaya çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçen yılın başında düzenlediği Mega Launch etkinliğinde katlanabilir akıllı telefonunu duyurdu. Mi MIX Fold ismiyle piyasaya çıkan aygıt Xiaomi’nin bu bölümdeki birinci modeli olma özelliği taşıyor.

Mi MIX Fold’un üzerinden 1 yıl geçmeden Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket, ismini resmi olarak duyurmadı lakin aygıtın ‘Xiaomi Mix Fold 2’ olarak isimlendirileceği kestirim ediliyor. Bölümün tanınmış sızıntı kaynaklarından Digital Chat Station, yaklaşmakta olan telefonun orjinal model ile ortasında ne farklar olacağını paylaştı.

Mix Fold 2, 120Hz iç ekran ile gelecek

Digital Chat Station’a nazaran, Xiaomi Mix Fold 2 aygıtının iç ekranı 120Hz yenileme suratına sahip olacak. 120Hz takviyesi evvelki modelde de vardı fakat yalnızca dış ekranda desteklenmekteydi. Çinli teknoloji şirketi, yeni nesil katlanabilir telefonunda kıymetli bir yükseltmeye imza atarak 120Hz’i iç ekrana da getirecek.

Kaynağa nazaran Mi Mix Fold 2’nin dış ekran yapısı, manzara formatı açısından Honor Magic V’ye benzeyecek. Magic V, 21:9 oranında dış ekran ve 10.3:9 oranında iç ekran sunuyor. Bu iki format sayesinde Honor, aygıt açıldığında iki tane 21:9 ekran yan yanaymış üzere bir tecrübe sunmasını sağlıyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alacak

Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1′den güç alacak. Aralık ayında tanıtılan 8 çekirdekli Gen 1, Qualcomm’un birinci 4nm yonga seti olup ARMv9 tabanlı çekirdekleri bünyesinde barındırıyor. Snapdragon 888’e nazaran yüzde 20 daha fazla işlemci performansı sunan yonga seti birinci olarak Moto Edge X30’da kullanıldı.

Xiaomi Mix Fold 2’nin bu yılın birinci çeyreğinde tanıtılacağı varsayım ediliyor. Fakat şirket, bu sene de geleneği bozmayacak ve aygıtı öncelikle Çin’de satışa sunacak. Tanıtımından aylar sonra küresel pazara gelecek. Mix Fold 2 aygıtının fiyatı ise şimdi bilinmediğini hatırlatmakta yarar var.

Pekala ya sizler Xiaomi Mix Fold 2’den neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu