Mobil

Xiaomi 12 Ultra, kamerası ile tepeye oynayacak

Kısa bir mühlet evvel yeni amiral gemisi telefon serisini tanıtan Xiaomi, yakında Xiaomi 12 Ultra modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Serinin en üst modeli olarak yeni telefon hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Periskop super-telefoto lens ile gelecek

DigitalChatStation tarafından sızdırılan bilgilere nazaran 1 Şubat’tan itibaren piyasaya sürülecek Xiaomi 12 Ultra, başka yeni modellere emsal formda birinci olarak Çin kullanıcılarına sunulacak. Bununla birlikte gelişmiş kamera özelliklerine ve dörtlü bir kamera dizaynına sahip olacak yeni telefonun en çarpıcı özelliği ise periskop süper-telefoto lensi olacak

Samsung GN5 50MP ana kamera, 2x zoom yapabilen 48MP ikinci kamera, 5X zoom özellikli 48 MP üçüncü kamera ve son olarak 10x zoom a sahip 48 MP dördüncü kameraya ev sahipliği yapması beklenen yeni amiral gemisinin, Leica ile Xiaomi paydaşlığı ile beraber kamera tarafında fark yaratması bekleniyor. 

[bkzdh=143161

12 serisine kıyasla yuvarlak ve daha büyük bir kamera çıkıntısına sahip olacak Xioami 12 Ultra, Snapdragon 8 Gen 1‘den güç alacak. Bununla bir arada ultrasonik parmak izi sensörü, 120W süratli şarj özellikleri ile gelecek yeni telefon, 12 Pro modelinde karşımıza çıkan DisplayMate A+ sertifikalı 2K ekrana konut sahipliği yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu