Oyun

Xbox, üretiminin 10 yıl sürebileceği bir devam oyunu üzerinde çalışıyor!

 
Xbox’ın şu anda geliştirme basamağında olan ve on yıl kadar sürebilecek duyurulmayan bir devam oyunu üzerinde çalıştığı bildirildi. Axios’tan (haber kaynağı) Stephen Totilo tarafından tespit edilen bilgilere nazaran devam oyunu haberi Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını engellemeye yönelik evraklar aracılığıyla ortaya çıktı.
 
Belge içerisinde büyük çaplı bir devam oyununun geliştirildiği belirtiliyor
 
 
 
Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma süreci şu anda devam ediyor ve alım süreci birçok ülkeden onay almış durumda. Başka taraftan bu satın alımı engellemeye yönelik çeşitli atılımlar yapılıyor ve bu çalışmalar yani evraklar kimi kullanıcılar tarafından ortaya çıkarılıyor. Yeniden bu duruma yönelik bir doküman içerisinde Xbox’ın büyük çaplı bir devam oyunu üzerinde uğraştığı bildiriliyor.
 
Belge içerisinde bahis ile ilgili bir Microsoft yöneticisi şu tabirleri kullanıyor: “…franchise’ı (serisi) için yeni oyunun geliştirilmesi on yıl kadar sürebilir”. Geliştirilen bu oyunun şimdi duyurulmamış büsbütün yeni bir oyun mu yoksa oyuncuların beklediği The Elder Scrolls 6 mı olduğu bilinmiyor.
 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu